Jak rozumie się samo przez się Internet jest medium, jakie aktualnie rozwija się najprężniej. Trudno się temu zdumiewać, skoro pozwala on na szybkie przekazywanie danych przeróżnego typu. Mimo to wypada również pamiętać, iż obok niewątpliwych zalet, które niesie ze sobą sieć internetowa i jej coraz większa ekspansja, Internet ma też wiele wad. Niestety bez ustanku względnie niewielu użytkowników zdaje sobie sprawę z tego, jakie zagrożenia ma okazję nieść za sobą globalna siec. A wbrew pozorom jest ich niesłychanie sporo. W głównej mierze głośno ostatnimi czasy bywa o tak nazywanych stalkerach. Są to figury, które nękają przypadkowe osoby bądź też planowo wybranych ludzi właśnie za pośrednictwem sieci internetowej.

Dzięki temu, iż w Internecie odszukać wolno nieomalże wszelkie dane na temat danej osoby, w tym też numer jej telefonu czy adres, stalkerzy mają uproszczone zadanie. Wyśmienicie widzą, w jaki sposób pisać maile z groźbami bądź też z nieprzyzwoitymi propozycjami czy także tego samego typu krótkie wiadomości tekstowe wysyłane na telefon komórkowy. Rzecz jasna prawo, również w naszym kraju, określa takie zachowanie jako przestępstwo.

Jednakże należy pamiętać, iż bardzo trudno, nawet w obliczu wykorzystania nowoczesnych technologii, odnaleźć sprawcę. Innym zagrożeniem jest niebezpieczeństwo kradzieży. To z kolei wynika z faktu, że coraz to więcej ludzi często korzysta z internetowych kont bankowych lub też za pośrednictwem sieci internetowej dokonuje kupna płacąc kartą kredytową – to wygoda, jaką zapewnia internet Wrocław. Tak w rzeczywistości złodziejowi wystarczy właściwy program szpiegowski, aby najzwyczajniej w świecie pozyskać dane dostępu do konta danego użytkownika oraz go okraść. Wskutek tego tak ważne jest, żeby w czasie korzystania z sieci internetowej korzystać też z trafnych programów zabezpieczających oraz stosować rozmaitego typu środki bezpieczeństwa. Jeszcze innym zagrożeniem, jakie niesie ze sobą powszechność sieci internetowej, jest oczywiście fakt, iż publikowane przez kogoś dane dostaną się w niepowołane ręce. W następstwie tego zaleca się ogromną ostrożność w trakcie publikowania czegokolwiek w legendarnych serwisach społecznościowych, na prywatnych blogach czy w internetowych galeriach zdjęć.