Etykietowanie jest znaczącym procesem, bowiem dzięki niemu wszystkie towary mają wyliczone ważne informacje na swój temat. Ta informacja jest istotna, bo mówi o cechach produktu, jego używaniu, trwałości, składzie. Każdy produkt, który wychodzi na rynek ma obowiązek zawierać etykietę, albowiem nakazują tego procedury. Etykietuje się również drobne towary, jak i większe.

W owym czasie rozmiar etykiety jest przystosowany do typu artykułu. Etykieta jest informacją dla nabywcy informującą go o towarze bądź też przestrzegającą w istotnych sprawach dotyczących artykułu. Etykietowanie ma obowiązek być zgodne z regulacjami wyznaczonymi przez prawo i powinno powiadać prawdę o produkcie, aby nie wprowadzić nabywcy w błąd. Etykietowanie ma obowiązek być proste i łatwe w odczycie. Powinno zawierać całkowite wiadomości, tak aby udostępnić konsumentom te przymiotniki towaru, które są im potrzebne oraz ważne, by w stanie dokonywać przemyślanego zakupu.

Etykietowanie nie może wprowadzać konsumentów w błąd ani tuszować prawdziwych informacji. Prawie każdy wyrób który jest dostępny na rynku jest opatrzony etykietą. Etykietowanie stanowi to kluczowy nośnik informacyjny. W następstwie tego rodzajów etykiet jest równie sporo, jak artykułów – wypróbuj drukarki etykiet. Do na ogół stosowanych kategoryzuje się etykiety papierowe które służą do obklejania bocznego artykułów, w tym kolosalnej ilości artykułów spożywczych.

Czasami etykiety te są chronione łagodnymi foliami jakie są termozgrzewalne, po żeby etykieta nie odkleiła się od produktu ani nie zniszczyła. Etykiety mogą być użyte na część towaru, na całą jego przestrzeń, na górną część artykułu oraz na cały pakiet towarów. Etykiety mogą być również samoprzylepne, to właśnie dzięki czemu łatwiej trzymają się na produktach. Innym typem etykiet są termiczne. Nadruk na nich wykonuje się za pomocą użycia ciepła wytwarzanego przez głowice cieplną. Tego rodzaju etykiety służą do oznaczania wag. Ich niedociągnięciem jest to, że cechują się krótką solidnością. Natomiast etykiety foliowe służą do etykietowania towarów które są narażone na działanie wody.