Nieszczęśliwe wypadki drogowe są zdarzeniami, jakich to kłopotliwe nie da się wcześniej przewidzieć. Są w stanie zdarzyć się każdemu z nas, nawet w największym stopniu fachowemu kierowcy. Większość ludzi asystujących w wypadku czy też po prostu będących jego widzami na skutek szoku nie zdaje sobie sprawy z tego co czynić, wszystko nagle się myli. Ma prawo zdarzyć się tak, że sami wyrównamy skutki kolizji, niemniej jednak w większości przypadków konieczne będzie skorzystanie z pomocy ludzi z zewnątrz. Taką pomoc proponuje nam na przykład pomoc drogowa krosno, jaka własną siedzibę ma w każdym znacznie większym krajowym mieście. Z normy takie instytucje czynne są przez całą dobę, bo jakkolwiek nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć tego kiedy dojdzie do wypadku.

Profesjonalna pomoc drogowa ma do dyspozycji przeróżny sprzęt, który na pewno pomoże poszkodowanym usunąć skutki wypadku drogowego. Pomoc drogową możemy jednak wezwać również w wielu innych przypadkach, niekoniecznie ma obowiązek chodzić o wypadek samochodowy. Na przykład będąc na autostradzie czy drodze ekspresowej możemy skorzystać z usług pomocy drogowej w sytuacji kiedy tak właściwie nieoczekiwanie zabraknie nam benzyny, oleju silnikowego czy jakiegokolwiek środka bez jakiego dalsza jazda jest zabroniona.

Pomoc drogowa pomoże nam w wielu przypadkach – czasami możliwe jest naprawienie drobnej awarii na miejscu, od czasu do czasu zaś konieczne jest zabranie uszkodzonego samochodu do warsztatu. W pomocy drogowej funkcjonują nauczone oraz wykwalifikowane osoby, które na pewno poradzą sobie z jakąkolwiek usterką. Jednym z najczęstszych powodów dla których kierowcy przywołają pomoc drogową jest niezbędność holowania pojazdu do najbliższego zjazdu. Coraz to więcej jest wypadków, gdzie kierowcy nie są w stanie sami wykluczyć skutków wypadku, wówczas na przykład pojazd musi pozostać doholowany. Pomoc drogową ma prawo wezwać każdy z nas, bez względu na to co nam się przydarzyło. Czasem nawet nie jesteśmy sami w stanie określić powody awarii naszego samochodu, fachowcy z pomocy drogowej na pewno zaradzą jakiejkolwiek sytuacji. Mają z tym do czynienia jakkolwiek na co dzień.