Zamienić tusz należy wówczas, gdy drukarka już nie drukuje bądź na jej panelu rozpali się specjalna lampka, która jasno i bez owijania w bawełnę zawiadamia, iż brak tuszy hamuje dalsze drukowanie. Co wtedy? Pozyskujemy pionierski zasobnik i wymieniamy go wewnątrz drukarki. Stacja z zasobnikami na tusze powinna wysuwać się sama, gdy otworzymy działającą drukarkę. Jakkolwiek nie zawsze tak jest. Nieraz pojemniki są ukryte. Należałoby wtenczas sięgnąć do instrukcji obsługi, aby odnaleźć pojemniki oraz przeczytać o tym, jak powinno się je wymieniać. Jest kilka porad, które mogą się przydać. Nie powinniśmy dotykać pojemników od witryny interfejsu, czyli od witryny kontaktu z drukarką.

Tamtejsze ślady palców na milion procent pozwolą na to ,żeby drukarka nie spostrzegała zasobnika, a tym samym dalej nie pracowała. Dodatkowo, nie wolno działać siłą, która zdołałaby zniszczyć nie tylko pojemniki, ale oraz mocowania. Wówczas drukarka także nie bezie funkcjonować. Gdy nie dociśniemy pojemnika z tuszami – także możemy zapomnieć o dalszym drukowaniu. Jest dużo reguł oraz teorii. Kolorowe zasobniki z tuszami są znacznie droższe, aniżeli mniejsze, które zezwalają na drukowanie jedynie czarnym tuszem.

To logiczne że czarne tusze Brother są tańsze. Czemu tak jest? Ponieważ w pojemnikach kolorowych miesza się odcienie, jakie tworzą jedną spójną całość. Wszystko dla konsumenta i z myślą o barwach, jakie chce on zdobyć. Drukarka dzięki swoim specjalnym zasobnikom potrafi wydrukować praktycznie wszystko. Wobec tego nie ma obaw, że coś nie będzie funkcjonować. Pokazuje się, iż kolorowe zasobniki nie bez powodu są droższe. Posiadają więcej tuszu, a więc teoretycznie nie powinny się tak szybko wyczerpywać.

Nic z tych rzezy. Przy wymieszaniu odcieni jesteśmy w stanie liczyć na prędkie zmęczenie materiału. W większości wypadków pojemnik wystarczy jedynie na kilkaset stron internetowych. To jednakże zależy od tego, jakie są to strony. Gdy cała kartka jest zamalowana – wtenczas drukarka zużyje więcej tuszu, niż przy śladowych ilościach na papierze. Wobec tego nie da się tego tak dogłębnie ocenić. Mimo to, w tym momencie drukowanie w kolorze nie jest czymś niespotykanym. Każda drukarka ma tego typu opcję.