Nie kupuje się kolosalnych ilości artykułów biurowych w pospolitym sklepie. Czemu? Ponieważ to zbyt kosztowne przedsięwzięcie. Biuro także musi pamiętać o wydatkach i o tym, żeby oszczędzać tam, gdzie się da. Artykuły biurowe, w tym pieczątki online to z pewnością elementy, jakie kupuje się cyklicznie.

Skutkiem tego nie należałoby wydawać dużej sumy pieniędzy w sklepie, kiedy w hurtowni takie materiały są w obszernej mierze tańsze. Biuro powinno znaleźć hurtownię, jaka będzie raz za razem dostarczać zamówiony towar. Wówczas podpisuje się umowę z taką hurtownią, a ona dostarcza wiadome szczegóły. Niekiedy jednakże biuro pragnie odmiennego zamówienia. Wtenczas należy dogadać się z pracownikami hurtowni. Składy, które dysponują artykułami biurowymi to w większości wypadków kolosalne hale, jakie mieszczą sporo najróżniejszych artykułów do biura.

Skutkiem tego nie musimy bać się, że czegoś zabraknie. To właściwie niedopuszczalne. Takie hurtownie są skutecznie zaopatrywane przez producentów. Pośrednik w postaci hurtowni nie narzuca tak kolosalnej marży, dlatego biuro może oszczędzić na wydatkach. Przeciętny Kowalski może zakupić artykuły biurowe? Naturalnie, iż tak. Jemu jakkolwiek nie potrzeba kilku tysięcy klamerek, paru tysięcy kartek do drukarki oraz kilkuset długopisów.

Wskutek tego on w większości wypadków wykonuje takie zakupy w normalnym sklepie. Nie musimy wówczas płacić za rzeczy, jakich przenigdy do końca nie spożytkujemy. W biurze praca z takimi artykułami jest niesłychanie intensywna. Nic wobec tego dziwnego, że zamawia się hurtowo, by niczego nie zabrakło. Hurtowy zakup jest także w gigantycznym stopniu tańszy. Kowalski jednak nie przepłaca.

Artykuły tego rodzaju nie są kolosalnie drogie. Dopiero przy hurtowym kupnie można dojrzeć różnicę. Jakkolwiek Kowalski nie miałby żadnych powodów do tego, aby zaopatrywać się w paręset długopisów. Biuro to już absolutnie inna bajka. Zwłaszcza gigantyczne biuro, w którym pracują określeni pracobiorcy w dużej ilości. Wówczas z pewnością takie materiały w hurtowych ilościach znajdują rację bytu. Liczebność i typ oprzyrządowania zależy od tego, kto je pozyskuje. Biuro kupi więcej, a prywatny klient znacznie mniej.