gruzja

Spotykamy się czasem z powiedzeniem, że podróże edukują. Rzeczywiście zarówno z krajowych, jak oraz obcych wojaży jesteśmy w stanie w pewnych sytuacjach coś wynieść. Zwiedzając różne miejsca w wielu przypadkach stykamy się z kulturą danej społeczności, poznajemy jej zwyczaje, zachowania oraz sposób życia.

Poznajemy przeróżne tradycje, a wobec tego można oznajmić, że w czasie podróży spotykamy się z ludźmi oraz dowiadujemy się o tym, w jaki sposób żyją. Możemy zapoznać historię regionu, usłyszeć legendy, spotkać się z jakimiś stwierdzeniami, frazami dotąd nam nie znanymi. Lecz to nie wszystko. Poza wiedzą, jaką są w stanie nam przekazać ludzie, okolica, jej zabudowa również mogą nas czegoś przyuczyć. Zwiedzamy najróżniejsze zabytkowe budowle, pojmując ich dzieje, zaznajamiając się ze stylem architektonicznym, z historiami przewodnika. Będąc w górach uczymy się nazw czubków, łańcuchów górskich, lub przełęczy. Wolno również uznać, że pojmujemy obcą mowę, choć tu możemy wdać się w polemikę, czy podróż sama w sobie zezwoli nam zgłębić chociażby w pewnym stopniu obcy język – przetestuj gruzja. To albowiem zależy od tego, jak długo przebywamy w danym miejscu. Jeżeli powiadamy o wycieczce, wyjeździe, podróży to możemy rozróżnić dużo sposobów przemieszczania się z miejsca na miejsce. Wielokrotnie zależy to od odległości, jaką przybędzie nam przemierzyć, czy też również okolicy, do jakiej mamy zamysł się dostać. Najkrótszy ma okazję okazać się rajd, jaki zwykle jest wyprawą pieszą.

Ma prawo być także połączony z krótkimi przewozami, na przykład autostopem. Nieraz wolno również wyruszyć w dłuższą podróż rowerem, a nawet motocyklem. Innym sposobem na podróżowanie jest skorzystanie z takiego środka lokomocji, jak pociąg. Jeszcze znacznie bardziej odmienny jest rejs promem. Z kolei Europejczyk, który planuje wyjazd za Ocean, zazwyczaj zdecyduje się na lot samolotem. Pomimo to, zawsze najlepszym sposobem na podróżowanie jest podroż osobistym autem. Może to być pojazd kempingowy, bądź nawet pospolite auto osobowe, lub przykładowo van. Nawet gdybyśmy pragnęli iść śladami wspomnianego Europejczyka wybierającego się do Ameryki, mamy możliwość przetransportowania naszego pojazdu statkiem rejsowym.