Wózki paletowe wykonane na podstawie nowoczesnych technologii proponuje firma MDE – Lifts. Ułatwią one tradycyjne załadowanie i rozładowanie ciężarówek. W tym celu najlepiej sprawdza się wózek paletowy masztowy widłowy samozaładowczy. Urządzenie takie jest w stanie załadować palety do ciężarówki lub do busa, dźwigając ładunek z ziemi, a kolejno samodzielnie się unosząc i wjeżdżając do środka, by zamieścić palety w podanym miejscu.

Jeśli zaś wózek jest pusty to działając jako winda mobilna może samodzielnie przedostawać się do wnętrza ciężarówki lub busa, aby zabrać ze środka palety i później rozładować je na zewnątrz. Uniwersalnie funkcjonujące urządzenia takie jak winda do busa sprawdzają się w takim razie w każdym magazynie albo hali produkcyjnej do jakich będą kupione.

Pracownicy zajmujący się załadunkiem lub rozładunkiem towaru będą również odciążeni, bo jedyne, co im pozostanie, to kierować urządzeniem. Wózek paletowy mobilny będzie za nich wykonywać zadania związane z podnoszeniem i przenoszeniem towaru. Praktyczne urządzenie można dopasować do dowolnego samochodu. Mogą to być pojazdy z niskim podwoziem, lecz też te, w jakich podwozie jest wysoko zawieszone. Wózek można dowolnie wyregulować, dlatego jest to umożliwione. W zależności od tego, w jaki sposób rozbudowana jest siedziba zleceniodawcy, można kupić jeden wózek lub zdecydować się na kupno paru modeli. Półelektryczne wózki podnośnikowe usprawniają procesy związane z przemieszczaniem palet z miejsca na miejsce. To optymalne uproszczenie przy większych obciążeniach.

Jedno urządzenie jakie pracuje na wielu samochodach to doskonałe wyjście, zastępujące klasyczne paleciaki. Wózek można dostosować do pozostałych pojazdów, kiedy pojazd główny popsuje się. Korzystanie z urządzenia zmniejszy w dodatku koszt paliwa. Na witrynie przedsiębiorstwa wskazane są precyzyjnie dane wózka, co pozwoli znacznie bardziej nabrać przekonania do skorzystania z tego wyjścia. Klienci mogą sprawdzić: wysokość podnoszenia, wagę wózka, maksymalne obciążenie, ilość cykli na jednym załadowaniu z baterią litowo – jonową oraz sposób ładowania i nabrać przekonania, jak bardzo rewolucyjne jest to rozwiązanie.