Doktryna stara jak świat, jednakże w dzisiejszych czasach, kiedy wymarzona praca nie leży na ulicy, może być w pewnych sytuacjach dosyć skomplikowana w realizacji.Rzecz jasna nikogo z nas nie trzeba na siłę przekonywać co do jej słuszności, gdyż wyszukiwanie pracy to dziś dla wielu nieomalże chleb powszedni. Nie od dzisiaj rozumie się samo przez się, że jeżeli wykonywana praca daje nam dotykalne korzyści pieniężne, a przy okazji nienagannie się w niej realizujemy, nasze notowania w jednostce gospodarczej gwałtownie podskoczą.

Wydajność pracobiorcę w kolosalnej mierze uzależniona jest od powierzonych mu zadań, jak również od profilu wykonywanej pracy. Pokazano w wielu przypadkach, iż praca, której nie ubóstwiamy, do której jesteśmy w pewny sposób zmuszani, spowoduje, iż będziemy się mniej zatrudniać w jej wykonywanie. To z kolei aktywuje niechęć do wykonywania powierzonych nam zadań.

Najlepszym wyjściem z sytuacji wydawałoby się więc samo zatrudnienie, na jakie niestety nie każdy z nas może sobie pozwolić, albo polubienie oraz odnalezienie pozytywów w pracy, jaką wykonujemy – odszukasz na oferty pracy. Jeśli jest to niemożliwe, zmuszeni jesteśmy do poszukania innowacyjnego zajęcia oraz rezygnacja z dotychczasowej pracy. Powodów odejścia z firmy może być parę. Po pierwsze nie zawsze praca, jaką wykonujemy, spełnia nasze wymagania. Po drugie, co niestety zdarza się coraz to częściej, jesteśmy narażeni na złe traktowanie przełożonych. W ostateczności na nasze miejsce czeka setka ludzi bez pracy kandydatów, gotowych podjąć kooperację chociażby od zaraz. Ta myśl dość często przyświeca szykanującym nas przełożonym. Przyszło nam żyć w czasach, w których praca traktowana jest znacznie bardziej jak przymus, niż przyjemność. Takie są to kłopotliwe realia.

Z tego naturalnie powodu coraz częściej podejmujemy kłopotliwą skądinąd decyzję o zmianie miejsca zatrudnienia. Następnym z powodów może być fakt, że wykonywana przez nas praca daleka jest od wskazanych sobie celów w realizacji zawodowych planów. Wtenczas rzeczywiście warto pomyśleć o zmianie profesji. Musimy jednakże pamiętać, że przed nami stresująca rekrutacja. Jednakże namawianie się do robienia czegoś, co w żadnym stopniu nie zapewnia nam żadnej satysfakcji, jest na dłuższą metę nie do zniesienia. Sprawia, iż pracujemy niemało mniej wydajnie, nie jesteśmy w stanie w stu procentach wypełnić powierzonych nam zadań, stajemy się podenerwowani oraz rozdrażnieni.