Należyty makijaż oczu to najtrudniejszy z etapów całej sztuki upiększania twarzy. Do jego wykonania potrzeba albowiem nie tylko wprawy, jednak także odrobiny kompetentnej wiedzy. Jeśli odpowiednio dopasujemy barwy i kreski do tęczówki naszego oka oraz kształtu powiek, możliwe jest osiągnięcie prawdziwej metamorfozy. Właściwie zaadaptowane odcienie cieni oraz kredek optycznie otwierają oczy, uwydatniają ich barwę i doskonale ożywiają całą należącą do nas twarz. Umiejętny rysunek kreski natomiast, koryguje kształt oka, a dobra szczoteczka jest w stanie okiełznać nawet w najwyższym stopniu niesforne rzęsy. Do oczu w kolorze niebieskim wypada wybierać kolory zimne. Mogą to być róże, beże, brązy, szarości, srebrzystości i granaty. Tęczówka zielona bezbłędnie współgra z odcieniem wrzosowym, purpurowym oraz fioletowym. Dla pokreślenia oczu zielonych należałoby zdecydować się na kredkę brązową czy też brunatną. Piękno ciekawych oczu brązowych najprawidłowiej wydobędą cienie brzoskwiniowe, oranżowe, miedziane lub oliwkowe – czasami niemniej jednak przyda się lifting powiek. Czaru oraz uroku doda grafitowa kredka. Codzienna poprawa urody to sprawa pierwszorzędna dla pań, wyruszających o poranku do pracy.

Makijaż, w jakim zjawiamy się w jednostce gospodarczej, czy biurze nie powinien być nazbyt widoczny oraz ordynarny, a jego zadaniem jest jedynie dyskretnie podkreślać plusy naszej idealnej urody oraz sprytnie skrywać istniejące mankamenty natury. Najistotniejszą sprawą naturalnego makijażu jest gładka cera. Dlatego tak ważne jest profesjonalne dobranie podkładu do posiadanej karnacji i kolorytu skóry. W celu zatuszowania prawdopodobnych wyprysków lub cieni pod oczami, trzeba zastosować korektor, pamiętając by jego barwa była o odcień jaśniejsza od nałożonego fluidu. Na dzień o wiele odpowiedniej nadają się jaśniejsze cienie do powiek.

Wolno wybrać na przykład odcienie beżowe, brzoskwiniowe, czy wrażliwe szarości. Ważne jest również obłaskawienie, nieraz niesfornych brwi. Jeżeli są krzaczaste i gęste, wolno użyć bezbarwnego żelu, jaki uporządkuje je we dobry sposób. Brwi delikatne oraz jasne należy przyciemnić trochę kredką lub też cieniem do powiek. Na zakończenie tuszujemy rzęsy i nakładamy odrobinę delikatnej pomadki na usta.