Prawo jest po to, aby nam sprzyjać. I nie ważne czy są to jakieś priorytety, uprawnienia bądź też także zakazy oraz nakazy. Wszystkie przepisy mają za zadanie inaugurować ład oraz ład utrzymywać. Życie według zasad prawnych jest może mniej swobodne, ale bardziej pewne, zwłaszcza jeśli narzucone reguły gry są jasne i klarowne. Niestety, nie zawsze tak jest i naszą przejrzystą winą nie są lenistwo lub niechęć. Przepisów ustawodawczych jest tak sporo, że porządnie orientuje się w nich adwokat czy też sędzia, czy radca. Ktoś, kto w ręku miał może wyłącznie kodeks drogowy, niełatwo znajdzie się pośród paragrafów prawa cywilnego, budowlanego, fiskalnego czy windykacji należności. Nie wystarczy przeczytać jednej ustawy, żeby wiedzieć gdzie iść oraz z czym. Adwokat może nie zna wszystkich przepisów na pamięć, lecz wie gdzie wyszukiwać oraz czego, a po latach praktyki z reguły ma dość szczegółowe wyobrażenie o każdym wycinku prawa. Jest w stanie od ręki udostępnić nam rady czy także mężnie bronić w sądzie, praktycznie w każdej sprawie. Czy to rozwód, lub oskarżenie o popełnienie przestępstwa czy odwołanie od bezzasadnego naszym zdaniem zwolnienia z pracy.

Nikt nie jest wszechmocny, jednak kluczem do sukcesu jest przede wszystkim wiedza. Im wiemy więcej, tym przyzwoiciej. To nie wyłącznie teoria, lecz życiowa praktyka. Lekarz dysponujący szeroką wiedzą z większym prawdopodobieństwem postawi trafną i prędką diagnozę. Sędzia, znając wszystkie dopuszczalne okoliczności sprawy jest w stanie wydać wyrok bardziej adekwatny do winy i właściwy. Toteż kancelaria adwokacka zabrze broniąc własnego klienta, sukces ma zagwarantowany nie tylko w sytuacjach, gdy niewinność oskarżonego jest nieomalże niewątpliwa, ale w praktycznie każdej sprawie, przy czym wymogiem jest nie jedynie obszerna wiedza odnośnie prawnych przepisów, jednakowoż też dogłębna wiedza odnośnie sprawy.

Kontrahent, jeżeli czuje się niesłusznie posądzony lub ewentualnie też za wszelką cenę pragnie uniknąć więzienia, nie powinien zatajać niczego przed swoim mecenasem. Jeśli liczymy na sukces, niebezużyteczna jest współpraca, a w takim razie udzielenie odpowiedzi na wszelkie zapytania, te wypowiedziane oraz przemilczane, dokładne sprawozdanie z okoliczności sprawy, udostępnienie wszelkich niezbędnych dowodów ważnych w danym przypadku, czyli wszystkiego co jest dla nas korzystne lub też może działać na należącą do nas niekorzyść. Jedynie taka obustronna, pełna współpraca może zaowocować z korzyścią dla nas.