Dwa kucyki skręcają koło w świadomości kobiecej. Najpierw jednoczone są z bezmyślnością dziecięcych lat spędzonych na podwórku, najentuzjastyczniej na trzepaku lub przy grze w klasy lub skokach w gumę. W wieku dojrzewania niezmiernie z rozkoszą się ich pozbywamy, tocząc boje z mamą przed wyjściem z domu. Odbierając się kucyków dajemy znać o własnej dojrzałości.

Prędzej czy później zaczynamy tęsknić do tych niefrasobliwych lat, co każe nam mieć sentyment też do dwóch ogonków. I znowu okazuje się, iż co stare, to odpowiednie, a innowacyjne mody oraz pomysły jedynie bazują na tych sprawdzonych ideach. Dziewczęcość ma swój urok zawsze, może z wiekiem nawet coraz większy.

Wobec tego nie bójmy się być odważne i pozwólmy sobie na gigantyczny come back tej przetestowanej fryzury – rekomendujemy odmładzające fryzury dla 40 latki. Aby nie była ona śmieszna, nieodzowna będzie dbałość o detale. Ażeby dołączyć jej trochę powagi oraz drapieżności dojrzałej kobiety, użyjmy gofrownicy. To naturalnie dzięki temu włosy będą zwichrowane oraz niesforne. Po zrobieniu równego przedziałka zbierzmy je w dwa idealne kucyki nad uszami, a zamiast gumek wplećmy tiulowe wstążki. Rezultat dzikiej chłopczycy pewny, podobnie jak zainteresowanie płci przeciwnej, którzy to zestawienie miłują w najwyższym stopniu.

Wydaje się, że na pewnym etapie naszego życia szkolny warkocz odchodzi na właściwe w zapomnienie. Nic znacznie bardziej błędnego, o czym można się przekonać śledząc najsłynniejsze nawet pokazy mody,. Często okazuje się, że nie ma znacznie bardziej ponadczasowej fryzury, aniżeli nieśmiertelny warkocz. Można go nosić na tysiące sposobów i różnorako ozdabiać. Niezależnie od tego, czy będzie to kłos, czy francuz, czy najprostszy splot, zawsze będziemy wyglądać dziewczęco i pociągająco. Jak najbardziej aktualne trendy lansują zwykle bardziej zwichrowaną jego formę.

Istotną poradą jest spryskanie warkocza lakierem przed czesaniem, to naturalnie dzięki temu będzie on znacznie bardziej błyszczący i porządniej prezentujący się. Odwrotnie należy postąpić z górna partią włosów, przy głowie. Tym należy pozwolić na swobodne opadanie, mierzwienie i najogólniej mówiąc życie własnym życiem. Wskazane jest nawet celowe wykonanie lekkiego nieładu w tej partii. Należałoby trzymać się również zasady, że im luźniej, tym porządniej. Ostateczny rezultat ma obowiązek czynić wrażenie markowego, jakkolwiek również niewinnego, trochę szkolnego. Powodzenie u mężczyzn tym sposobem zostaje wprost zapewnione.