Chodząc za przykładem zachodnich państw, polskie kobiety zmieniły własne podejście do ciąży. Przez wiele lat, uważano, iż ciąża jest stanem bardzo intymnym, wyraźnie wstydliwym, w następstwie tego im mniej widać krągły brzuszek, tym poprawniej. Inna sprawa, że dostępne dla kobiet w ciąży ubrania nie zachęcały do jakiejś nadzwyczajnej prezentacji i ogromnego zadowolenia ze własnego stanu.

Patrząc na współczesne kobiety będące w odmiennym stanie, zauważamy, iż ciąża umie wyraźnie dołożyć skrzydeł, kobiety, dziewczyny starają się być jak w najwyższym stopniu atrakcyjne, nie ma już żadnej mowy o cnotliwym ukrywaniu brzuszka pod kolosalnymi ubraniami, szalami. Upalne lato, to okres przede wszystkim niewdzięczny dla kobiet w ciąży. Podniesiona masa oraz waga ciała, puchnące nogi, uciski, ogromne temperatury – to wszystko sprawia, iż kobiety czują się słabsze, szybciej się męczą – w następstwie tego kwestia odzieży, jaką się w tym czasie ubiera jest niezwykle znacząca. Bezwzględnie, najważniejsze jest należyte obuwie.

Lekkie, przewiewne, wygodne – nic gorszego jak buty, jakie wywołują ucisk na spuchniętych stopach. Starajmy się nosić ciuchy z oczywistych materiałów – najlepiej z bawełny, lnu, nawet kiedy będą zaadaptowane do stworzonego przez nas okrągłego brzuszka, nie będzie w nich za gorąco – sprawdź sukienki dla ciężarnych. Nowoczesne kobiety lubią chodzić w spodniach.

Beż najmniejszego kłopotu można obecnie kupić lekkie, letnie spodnie z cudownych materiałów, zaadaptowane do każdego miesiąca naszej idealnej ciąży. Czas ciąży jest wyjątkowym okresem w życiu każdej kobiety.

Skutkiem tego, zamiast frustrować się zmieniającą sylwetką, każda kobieta powinna być dumna ze własnego dopełnionego brzuszka. Zmieniająca się sylwetka, wymaga od nas ubioru, w którym każda z kobiet będzie się czuła dobrze, wygodnie i kobieco. Nim wybierzemy się do sklepu z zamiarem zakupu nowych ubrań, odpowiednio jest przejrzeć swoją szafę. Ciuchy typowo ciążowe obejmują w zasadzie tylko okres od czwartego do dziewiątego miesiąca, u wielu pań znacząco brzuszek uwydatni się dopiero w szóstym miesiącu.