Ponadto, że Fliper działa jako intuicyjna wyszukiwarka prezentująca mieszkania z rynku wtórnego to funkcjonuje również jako strona branżowa wystosowana dla osób szukających mieszkania. Blog na temat nieruchomości pozwala wyszukać odpowiedzi na tak znaczące pytania jak: na co skierować uwagę nabywając po raz pierwszy
lokum do wynajęcia, czy w jaki sposób znaleźć ciekawe propozycje nieruchomości. Na blogu wszystkie wpisy są ciekawe, pełne merytoryki i umożliwiają dokładniejsze zorientowanie się w branży.

Internauci mogą też dowiedzieć się, jak skorzystać z oferowanej wyszukiwarki. Fliper jako program do selekcjonowania propozycji mieszkań jak i wyszukiwarka lokum w jednym sprawdzi się idealnie. Wyszukiwarka oferty nieruchomości w jednym miejscu jest na tyle unowocześniona, że zbiera też informacje z licytacji egzekucyjnych. Tego typu monitoring branży nieruchomości zadedykowany jest nie tylko klientom prywatnym, ale także osobom zatrudnionym w agencjach nieruchomości.

Nieskomplikowana obsługa, możliwość uzyskania zawiadomień, a także opcja osobistego wyznaczenia filtrów zachęcają do zrobienia użytku z serwisu. Im bardziej szczegółowo określi się, czego poszukujemy – w tym większym stopniu będzie okazja oszczędzić swój czas. Na tyle nowocześnie przygotowana wyszukiwarka przesyła alerty nawet w minutę po tym, jak konkretne zgłoszenie zostało dołączone na stronie portalu o nieruchomościach. W rezultacie, internauta w kilka minut ma okazję zapoznać się z wiadomościami z popularnych serwisów.

Nowe zgłoszenia może sprawdzać od razu, na telefonie. To pożyteczne na równi dla właścicieli agencji nieruchomości, jak i dla osób prywatnych. I to właśnie dla tych dwóch grup Fliper jest stworzony. Każdy internauta osobiście dopasowuje filtry na bazie jakich przeszukuje cenione portale branżowe. Indeks propozycji dostępny jest bez skopiowań, co umożliwi zaoszczędzić czas i wskazuje profesjonalizm Flipera. Serwis jest systematycznie rozbudowany.