Ostatnio nawet w mniejszych aglomeracjach zaczynają pojawiać się punkty, których wcześniej nie wolno było tak najzwyczajniej w świecie odszukać w całym kraju. Wynika to z faktu, iż kontrahenci coraz chętniej oraz więcej wydają na produkty ekskluzywne, co sprzyja np. regionalnym fabrykantom ekologicznej żywności lub też małemu punktowi przygotowującemu wędliny i kiełbasy wedle starodawnej receptury w ekspansji. Mogą oni swobodnie otwierać niewielkie punkty sprzedaży w większej odległości od miejsca produkcji oraz równocześnie sprzedawać je tam o wiele drożej, jako produkt nieosiągalny na rynku. Przybywa także sklepów powiązanych z różnymi dyscyplinami sportowymi.

Coraz częściej mieszkańcy miast w wolnych chwilach starają się biegać, wyjść na siłownię lub chociaż rowery. Przybywa w takim razie sklepów, w jakich zakupić wolno nie tylko same rowery, jednakowoż także akcesoria do nich, kaski i ochraniacze, koszyki, bidony, liczniki, światła lub ewentualnie inne narzędzia – stojak serwisowy. Każdy rower wolno słusznie zaadaptować w zależności od tego, czy ma on w głównej mierze służyć do wyczynowego uprawiania sportu, jazdy po mieście czy może weekendowych wypadów poza miasto. Wspólnie z rosnącą modą na aktywne spędzanie czasu oraz choć rekreacyjne uprawianie sportu, w miastach można dostrzec zdecydowany wzrost zainteresowania obiektami sportowymi, sklepami oferującymi sprzęt i akcesoria sportowe.

Generalnie nawet nie planujący sportowej kariery ludzie coraz częściej inwestują w przynajmniej półprofesjonalne obuwie lub też odzież do uprawianego przez siebie sportu. Niekiedy można zadbać o zdrowie oraz kondycję tak prostą metodą, jaką są cykliczne codzienne biegi, nawet krótkodystansowe. Laicy, którzy w wielu przypadkach decydują się zadbać o formę dosyć sezonowo, np. kiedy zbliża się lato, mimo wszystko orientują się błyskawicznie, w jaki sposób ułatwić sobie trening.

Dobór stosownego sprzętu czy obuwia to też podstawa, jeśli chcemy uniknąć kontuzji. Prócz biegania w miastach coraz popularniejsze stają się rowery miejskie punkt sprzedaży rowery, przybywa ścieżek rowerowych i miejsc, w które wolno się na swoim rowerze udać. Amatorzy sportu mogą dosyć niskimi kosztami zapewnić sobie nie tylko przyjemny, jakkolwiek niesłychanie zdrowy oraz przydatny czas.