Samochodowa diagnostyka komputerowa realizowana w AutoGlob prowadzona jest na imponującym poziomie. Kiedy tylko jakikolwiek kierowca dojdzie do wniosku, że powinien korzystać z takiego rozwiązania, powinien zapisywać się na konsultację. Doświadczeni mechanicy podłączą wyspecjalizowany tester diagnostyczny do komputera pokładowego pojazdu.

W efekcie można szybko dowiedzieć się, w jakiej kondycji jest pojazd oraz czy wyznaczone parametry będą odbiegać od najlepszych, bądź też wszystko jest prawidłowe. W produkowanych aktualnie samochodach znajdują się komputery wewnętrzne, mające za zadanie sterować silnikiem i pozostałymi elementami. Mają one wbudowane specjalne układy diagnostyczne, zaprogramowane w ten sposób, żeby odpowiadać za prawidłowe zakresy pracy dla wszystkich elementów i czujników.

Kiedy jakiś podzespół wykroczy poza zalecane parametry, komputer pokładowy zapisze właściwy kod błędu w pamięci. To baza do tego, by następnie mechanik mógł właściwie zlokalizować usterkę. Specjalny komputer diagnostyczny podłączony do komputera pokładowego samochodu umożliwia bezbłędną wymianę danych. Informacje o stanie auta pozwalają specjaliście odnaleźć problem i rozpocząć jego usunięcie. Za pomocą diagnostyki komputerowej można chociażby rozpoznać kody usterek dla systemów bezpieczeństwa ABS, SRS, ASR, ESP, AIRBAG i EPC, immobilizera, układu paliwowego bądź sterownika silnika. Ponadto można skontrolować parametry auta podczas jazdy. Wybrane urządzenia diagnostyczne umożliwiają zarządzać przykładowo automatycznymi skrzyniami biegów a także systemami klimatyzacji.

Na usługę komputerowej diagnostyki samochodu warto się też decydować przed zakupem auta używanego. W warsztacie można na dodatek skorzystać z usługi nabijanie klimatyzacji wcześniej zapisując się na spotkanie. Sprawdzone usługi są przeznaczone dla pojazdów osobowych oraz dostawczych dowolnych producentów. Kompletna oferta umieszczona jest na witrynie warsztatu.