Wiss pośród wielu świadczeń proponuje dokładne spawanie różnego rodzaju konstrukcji oraz aluminium. Opłaca się rozpocząć współpracę z firmą, telefonując albo wysyłając formularz zgłoszeniowy za pośrednictwem strony www, gdy to właśnie usługa spawanie aluminium bielsko jest tą, jaką chce się realizować szybko. Zespawane mogą być konstrukcje nierdzewne i aluminium, czym zajmują się doświadczeni spawacze. Czynności z takiego zakresu realizowane są na półautomatach spawalniczych. Realizują je spawacze mający aktualne kwalifikacje UDT.

Często realizowane jest spawanie spoin wzdłużnych na automacie spawalniczym do 10 000 mm. W celu usprawnienia procesu spawania a także podwyższenia seryjności zespawanych detali, firma korzysta z robota spawalniczego. Jest on na tyle uniwersalny, że za jego pośrednictwem można obsługiwać aż 3 stanowiska spawalnicze. Robot ma nowoczesną konstrukcję, co pozwoli mu zespawać kratownice o maksymalnych rozmiarach 2900 x 2900 x 1000 mm. Dodatkowo, użycie specjalnie zaprojektowanego obrotnika pozwala na spawanie elementów o maksymalnej długości 3100 mm w jednym zamocowaniu. Otrzymuje się wtedy najlepszą jakość łączenia oraz obróbki.

Każda praca jest wykonana przy zastosowaniu dużej precyzji. Spawanie jako znaczący etap stapiania może zostać używane z zamiarem późniejszego wykorzystania dowolnych części, w dowolnych dziedzinach przemysłu. Można oczekiwać nie tylko na to, że aluminium będzie właściwie zespawane, lecz też że będzie idealnie wyglądać. Spoiwa zostaną wykonane w różnej pozycji a także będą przyjmowały dowolne formy. Kolejno, można je wykorzystać efektywnie w branży motoryzacyjnej, na rynku automatyzacyjnym, w branży lotniczej lub w branży elektroniki. Wiss gwarantuje, że wszystkie prace będą zrobione przy niewielkim wpływie temperatur na pospawany element. Z tego powodu nie będzie mowy o żadnych zmianach w kształcie materiału. Spawanie w podanej firmie jest zrealizowane perfekcyjnie.