Nieco odmienna forma oczywistego runa to wełna kozia. W szczególności koza moher, wywodzący z kozy angorskiej ostatnimi czasy w Polsce święci triumfy to właśnie dzięki frazie moherowe berety, jaka na dobre zadomowiła się z języku polskim. Nie bez znaczenia jest fakt, że wełna tego typu cechuje się elastycznością oraz, co brzmi jak ewenement, jak większość typów wełny, nie filcuje się. Dzięki połyskowi oraz miękkości to idealne tworzywo na swetry oraz wspomniane wcześniej berety. Co więcej, pościel wełniana odznacza się niepowtarzalną cienkością oraz lekkością. Tudzież wełna kaszmirowa faworyzuje się miękkością i cienkością, a też tym, że jest puchowa. Z reguły wzburza się ją z moherem czy też jedwabiem, co nadaje wełnie lekkości i błyskotliwego ułożenia.

Normalnymi barwami wełny kaszmirowej są: biały, szary, czarny i brązowy. W związku z tendencją spadkową, jeżeli gra toczy się o rozwój kóz kaszmirowych, ich cena odważnie wyróżnia się na tle konkurencji. Fenomen ten wiąże się też z niewielką produkcją roczną samej wełny. Następny typ wełny to wełna wielbłądzia, w Polsce jednak niezbyt atrakcyjna, nadzwyczaj rzadka – sprawdź też luksusowe artykuły wykonane z jedwabiu morwowego
. W większości wypadków pochodzi z lamy, nazywanej alpaką, hodowaną w Peru i Boliwii. Jej cienkość i miękkość powodują, że perfekcyjnie pasuje jako materiał do wykonywania odzieży męskiej, płaszczy i marynarek, a również lekkich ubrań. W celu zachowania delikatności oraz miękkości dodaje się wełny z merynosa. Pościel wełniana wytwarzana z tegoż gatunku wełny jest niespotykanie lekka i przyjemna w dotyku. Inny typ wełny wielbłądziej to vikunia, wywodząca z peruwiańskiej lamy.

Towar niezmiernie luksusowy- z tego również względu nie używa się go do produkowania pościeli wełnianej. Znajduje przeznaczenie wyłącznie w produkcji szali oraz dzianin. Wzmiankowaną odmianę na pewno jednak wykorzystuje się na życzenie klienta zamożnego, dla jakiego luksus odgrywa znaczącą rolę. Niemniej jednak normalnego śmiertelnika niekoniecznie stać na takie fanaberie, skutkiem tego warto zrezygnować z ekskluzywności oraz poszukać identycznie zdrowotnej, jednakowoż o wiele tańszej pościeli wełnianej.