Pomysły na oryginalne napoje alkoholowe, jakie można wyszukać na blogu Tragos Del Mundo warto faktycznie spróbować. Wówczas wprowadzi się trochę świeżego spojrzenia do karty alkoholi, jakie się najczęściej spożywa, a w dodatku można będzie jak najlepiej przywitać swoich gości. Wystarczy na przykład spojrzeć pod link https://www.tragosdelmundo.cl/borgona-trago/, żeby dowiadywać się, jak wykonać tradycyjną i cechującą się wyrazistym smakiem pochodząca z Chile Burgundię. Burgund to napój z czerwonym winem i truskawkami. Trzeba zrobić go w dużym dzbanku. Trzeba stwierdzić, że jest to rzadko spotykana mieszanka, najlepsza na ciepłe dni. To napój rześki.

Można go zrobić wczesnym latem, w czasie sezonu na truskawki. Internauta musi zwrócić uwagę na to, aby nie zjadać za wiele truskawek z tego napoju, ponieważ nasączone winem mogą uderzyć do głowy. Przepis na Burgundię jest łatwy do wykonania. Jest to efektem tego, że posiada mało elementów. Do wykonania letniego, pochodzącego z Chile trunku potrzebne są: butelka czerwonego wina, pół kilograma truskawek, kosteczki lodu oraz niewiele cukru. Na początku płucze się oraz kroi truskawki. Następnie, miesza się je z cukrem i odkłada na pół godziny. Do słoja trzeba dodać wino oraz macerowane owoce. To wszystko trzeba zmieszać oraz wlać do dzbana.

Uprzednio, dodając do dzbana parę kostek lodu, by trunek schłodzić. Jest to doskonała alternatywa dla osób, które mają chęć posmakować latem czegoś innego. Można też zdecydować się na pozostałe trunki, scharakteryzowane na Tragos Del Mundo. Jest to natomiast opcja na deszczowe oraz zimne wieczory wino żeglarskie poprawi nastrój. Nie można pominąć pięciu podstawowych elementów w jego przygotowaniu: czerwonego wina, pomarańczy, goździków, lasek cynamonu i cukru. Zwykle do przygotowania Navegado wykorzystuje się młode wina z owoców, takie jak Merlot albo Syrah. Spośród dodatków dodaje się: gałkę muszkatołową, imbir, kardamon, listki czerwonej róży.