Perfekcyjnie prezentujące się wyroby biżuteryjne dla pań doceniających nietuzinkowość. Rzemieślniczka, która projektuje i wykonuje biżuterię zabiega o to, aby każdy okaz był nietuzinkowy. I rzeczywiście, tak jest. Szczegóły liczą się u niej na pierwszym miejscu i mogą złożyć się w jedną całość. W głównej mierze, spore wrażenie w jej biżuterii wywołują kamienie. Przeglądając katalog biżuteria sklep internetowy można będzie to prędko spostrzec.

Specjalnym punktem w ofercie jest biżuteria zrobiona z bursztynu. Unikatowa kolekcja handmade z bursztynu naturalnego bałtyckiego stworzona jest od podstaw ręcznie, bez żadnych odlewów. Kolekcja bursztynowa znacząco różni się od tego, co jest udostępnione w sklepach jubilerskich. Oprawa naturalnych kamieni jest do nich dopasowana. Kamienie nie są formowane pod oprawę.

Złoto Bałtyku stricte dzięki temu wygląda wyjątkowo. Artystka tworząc określone wyroby dba o to, aby nie marnować surowca. Z tego względu nie pomniejsza go ani nie polepsza. Kolekcja zawiera wobec tego oryginalne okazy z bursztynu.

Często w firmie Kamyki Moniki używany jest bursztyn surowy, lecz wybierane są także bursztyny białe i bursztyn mleczny. Nad wyraz wyjątkowo prezentują się bursztyny mleczne z mgłą. Fanki niebanalnych barw mogą zdecydować się na biżuterię z bursztynu koniakowego lub z bursztynu zielonego. Jantar pozyskiwany jest od sprawdzonych dostawców oraz szlifierzy. W Kamyki Moniki można z niego zamówić: kolczyki, wisiorki, pierścionki oraz bransolety. Wszystkie projekty biżuterii artystycznej zrobione w myśl reguł Nature Design. Wyróżniają je niespotykane kamienie. Biżuteria jest wspaniała oraz dopasowana do oczekiwań klientek. Można ją nabywać także dla kogoś jako prezent.

Szlifowane samodzielnie kamienie są umieszczone w oprawach, jakie uwydatniają ich naturalny urok. W kolekcji Kamyki nie ma dwóch tych samych wyrobów. Bogata kolekcja dedykowana jest dla pań doceniających oryginalną biżuterię kreatywną. Jeżeli panie chcą niebanalną biżuterię to muszą z bliska przyglądać się temu, co jest proponowane w takim miejscu.