Wypalanie papierosów to bardzo powszechne zjawisko, które to smutne obserwuje się coraz częściej nie tylko wśród ludzi dorosłych czy starszych, lecz niestety pośród ludzi młodych oraz co najgorsze – coraz młodszych. Rozpoczynanie palenia dla każdego wydaje się tylko przygodą, tylko próbą, aby ujrzeć jak to smakuje i że jest to de facto obrzydliwe, niezdrowe oraz szkodliwe. To smutne z doświadczenia wiemy, iż człowiek jest w stanie przyzwyczaić się prawie do wszystkiego, zatem nie ma on pokaźniejszych problemów również z papierosami. Są ludzie o silnej woli oraz silnym organizmie, jacy bezsprzecznie nie wpadną w nałóg, potrafią się kontrolować i zauważą, iż coś się dzieje niedobrego w porę. To kłopotliwe większa część z nas nie ma takiej silnej woli oraz papierosy potrafią zawładnąć nimi niezmiernie ekspresowo, wywołując szkodliwe działanie na ich zdrowie a też portfel, albowiem nie należy to do tanich „przyjemności”.

Każdy rozpoczyna palenie prawie tak samo, pod namową kogoś, pragnie tylko spróbować, ale dobrze jest się zastanowić, bowiem nie ma co igrać z ogniem. W następstwie tego my polecamy dorodną alternatywę – tanie e papierosy. Zdrowie jest jednym z najlepszych darów, jakie zostały nam oferowane, ale nie jest ono wiecznie, skutkiem tego o zdrowie powinniśmy zadbać przede wszystkim. To przykre mimo usilnych prób różnych korporacji czy reklam, kampanii cywilnych, dbanie o zdrowie pod żadnym pozorem dużo się nie powiększyło, bowiem ludzie nie przywiązują wagi do czegoś, co mają.

Lubi się coś, a w tym również zdrowie, jakie dopiero kiedy się straci, wydaje się posiadać dowolną wartość. To kłopotliwe takie myślenie czy nawet nie myślenie, bowiem tutaj myślenia wręcz brak, takie podejście jest w większości wypadków obserwowane, a jedyna jednostka, jaką z reguły wolno winić za późniejsze ewentualne trudności jakie pojawiają się na drodze zdrowia, to nasza jednostka. To najczęściej my jesteśmy winni temu, iż jakieś przeszkody napotykane są przez nasze zdrowie, ponieważ nie zdajemy sobie sprawy lub najzwyczajniej w świecie nie chcemy sobie zdawać sprawy, że działamy na jego szkodę. Zdrowie może być dla nas najważniejsze, jednakowoż niestety nie jest i niedużo wskazuje na to, aby w przyszłości coś miało się zmienić na lepsze…