Nikt nie zaprzecza, że przeprowadzka do nowego lokalu jest dużym zdarzeniem i nagła zmiana miejsca zamieszkania potrafi być nie lada przygodą a przy okazji stresem. Większa część ludzi zwraca najbardziej szczególną uwagę na niesamowite koszt, jakie niesie ze sobą nie tylko kupno nieruchomości, jednak późniejsze urządzanie domu, jego ubezpieczenie lub ogrzewanie. Utrzymanie gigantycznej nieruchomości kosztuje jeszcze znacznie więcej, jednak wydatki na wyposażenie wnętrz domu dwupiętrowego o wielgachnym metrażu to też bolesne wyzwanie.

Należy nie lada oszczędności, aby zdołać pozwolić sobie na tego typu inwestycję. Z drugiej kwestii trudno zadziwiać się tym, którzy na urządzanie domu z zapałem wydaliby drugie tyle, co na jego kupno – wszak większość rodzin planuje przetrwać w domu nie jedno, a parę dodatkowych pokoleń i puszczać kolejnych potomków z tego miejsca w świat. Oszczędzanie pieniędzy na wyposażeniu bezsprzecznie jest często uzasadnione – szczególnie w wypadku tych rodzin, jakie na kupno nieruchomości zaciągnęły wielki kredyt.

Nie wszyscy są niemniej jednak w takiej sytuacji i coraz to częściej na rynku usług dekoratorskich i projektanckich przybywa zainteresowanych kompleksowym projektem nowego mieszkania czy całego domu. Ludzie, jacy umieją przystosować wyposażenie wnętrz do pragnień i perfekcyjnej koncepcji zdaniem konsumentów zawsze znajdą zlecenia dla siebie – my polecamy jako dodatek nabyć świece zapachowe. Muszą jednak wykazywać się pewnymi zdolnościami.

Idealny dekorator wie nie wyłącznie w jaki sposób przeprowadzić urządzanie domu oraz odwzorować różnorodne charaktery lokatorów w wybranych meblach i akcesoriach, lecz umie też w trakcie zakupów i poszukiwań zmieniać własne koncepcje oraz odróżniać artykuły godne swojej ceny od tych zdecydowanie przecenionych. Umiejętność odróżnienia naciąganych mebli od tych, które rzeczywiście niosą ze sobą pewną estetyczną wartość jest czymś, co bezpośrednio rozróżnia zawodowców dekoracji od całkowitych amatorów. Sprzedawcy na pewno z większą łatwością namawiają na kupno laików, którzy sami urządzają swój dom, aniżeli profesjonalnych projektantów wnętrz mieszkalnych.