Nowe tkaniny pojawiają się na rynku z różnych okazji oraz jakikolwiek segment wyczekuje czegoś kompletnie innego. Materiały wyeksploatowane w produkcji choćby stroju dla sportsmenów muszą być dobrze przygotowane oraz zaprojektowane przede wszystkim z myślą o komforcie trenującego, jakkolwiek przede wszystkim jego wynikach na zawodach sportowych. Jest coraz więcej firm, jakie nie zastanawiają się jednak nad tym, w jaki sposób zastosować na szeroką skalę swoje włókniny – ich głównym celem jest stałe poszukiwanie innowacji i polepszeń w dyscyplinie tkaniny technicznej czy krawieckiej, tak żeby w następnej kolejności te nowoczesne tkaniny sprzedawać na skalę masową wszystkim zainteresowanym fabrykantom ubrań czy tapicerki samochodowej.

Nikt nie ma niepewności, że świat zawodowego sportu zmienił się nie do poznania, od kiedy średnia włóknina wykorzystywana do uszycia fachowego kostiumu, chociażby pływackiego czy narciarskiego, powstaje w wyniku praktycznie kosmicznych analiz i wartych miliony dolarów badań. Dokonanie minimalnej przewagi w oporze powietrza czy wody przez jednego zawodnika może przełożyć się na te parę centymetrów przewagi nad rywalami, które na imprezach rangi olimpijskiej czy mistrzowskiej wielokrotnie decydują o załapaniu się do strefy medalowej. Nie tylko niemniej jednak w sporcie na masową skalę prowadzi się dzisiaj badania nad przewagą, jaką daje zastosowanie takich a nie innych tkanin rodzaju materiał na leżaki. Wszystko za kwestią tysięcy młodych oraz pomysłowych projektantów, jacy próbują na prywatną rękę sprzedawać różnej maści ubrania czy akcesoria modowe dla oryginalnych pokoleń, wykorzystując przy tym materiały tak oryginalne oraz praktycznie zapomniane, jak choćby filc.

Dzisiaj ten archaiczny materiał sprawdza się do perfekcji oraz miłośniczki mody wydają dziś krocie na torebki oraz inne akcesoria z tego materiału, choć jeszcze pół wieku temu noszenie ich uznane byłoby za ponadprzeciętny brak smaku. Te stałe zmiany trendów oraz pojawianie się odważniejszych oraz bardziej otwartych na eksperymenty pokoleń, zapewniają rozkwit prac nad przeznaczeniem innowacyjnych włóknin.