Leki naturalne przygotowane z ziół oraz roślin istnieją od pradziejów, od początkowych prób człowieka, aby polepszyć swoja sytuację. Ciekawostką jest fakt, iż zioła pozostały odnalezione pośród osobistych rzeczy człowieka z lodu, ludzkiej mumii pierwotnej, odkrytej we włoskich alpach w 1991 roku. W Średniowieczu, odnaleziono tysiące towarów botanicznych ze względu na ich wyniki lecznicze. Dzisiaj, zinteresowanie produktami naturalnymi i ich użycie wzrosło w minionych dekadach. Około 18 procent dorosłych mieszkańców użyło artykułu naturalnego nie witaminicznego i nie mineralnego. Ten rodzaj medycyny naturalnej był najczęstszą formą u dzieci i dorosłych.

Produktem najczęściej używanym był olej z ryb/omega 3, użyty przez niemal 38 procent ludzi, które zadeklarowały zastosowanie jakiegoś produktu naturalnego. Produktem w wielu przypadkach używanym u dzieci była jeżówka, u 38 procent i olej z ryb/omega 3 u 30 procent. Towary naturalne cieszą się zatem gigantyczną dość dużą popularnością, zarówno u dorosłych jak oraz u dzieci, a przyjmowane są pod postacią suplementu diety. Staż medycyny umysłu oraz ciała skupiają się na oddziałowywaniu między mózgiem, umysłem, ciałem i zachowaniem, w celu użycia umysłu aby wywrzeć oddziaływanie na funkcje fizyczne oraz promowanie zdrowia – sprawdź aceite de argan. Wiele praktyk medycyny naturalnej obejmuje to pojęcie pod przeróżnymi formami.

Techniki medytacji zawierają specyficzne pozycje, skupienie uwagi, bądź otwarte nastawienie co do rozpraszania. Medytację używa się żeby pobudzić spokój oraz zrelaksować się, poprawić równowagę psychologiczną, porządniej radzić sobie ze chorobami, promować zdrowy tryb życia, oraz ogólnie lepsze samopoczucie. Przeróżne typy jogi używa się w zamiarach zdrowotnych. Polegają na pozycjach ciała, technikach oddychania, medytacji oraz odprężenia. Ludzie stosują jogę jako część swojego systemu ochrony zdrowia, jak również do uporania się z rozmaitymi kłopotami zdrowotnymi. Innymi przykładami ćwiczeń umysłu i ciała są ćwiczenia głębokiego oddychania, skierowanie marzeń, hipnoterapia, relaks progresywny, qi gong i tai chi. Wszystkie powyższe zastosowania posiadają wypróbowane rezultaty.