Usługi detektywistyczne zaświadczane są tylko oraz jedynie przez wyspecjalizowanych speców, jacy posiadają licencję na wykonywanie zawodu detektywa. Jest to monitorowane oraz na bieżąco sprawdzane. Każda postać, która chce zlecić jakiekolwiek zadanie detektywom ma upewnić się, że taką licencję ma. Jest to ważny dokument uprawniający do egzekwowania praktycznego zawodu. A przecież zarządzając sprawę detektywowi, płacąc za usługę wymagamy, by zadanie wykonane było przez autentycznego detektywa a nie przez osobę podszywającą się pod niego.

Zwróćmy wobec tego uwagę na to, jakiej osobie zarządzamy zadanie, sprawdźmy oraz samego detektywa, który absorbuje się rozwiązaniem naszej sprawy i agencję detektywistyczną, w jakiej taki detektyw pracuje. W pokaźniejszych miastach są wielkie agencje detektywistyczne koncentrujące wielu wywiadowców. W jednym miejscu pracują różni eksperci, którzy specjalizują się w praktycznych sprawach. To właśnie dzięki temu mamy pewność, że kwestia zostanie rozpatrzona kompetentnie przez profesjonalistę znającego się na własnej pracy.

Jeżeli pragniemy zlecić jakieś zadanie detektywowi lub też najzwyczajniej w świecie skonsultować się w rzeczowej sprawie musimy zameldować się do biura detektywistycznego. To właśnie tym pracują detektywi, tam przyjmują petentów, rozpatrują co poniektóre zlecone im sprawy, kolekcjonują i przechowują dowody. Biura detektywistyczne, jak agencja detektywistyczna, wyglądają nadzwyczaj różnie, z reguły jednakże są one zwykłymi biurami przypominającymi wszelkie inne, jakie znamy.

Ewidentne jest, że biuro takie musi być w trafny sposób zabezpieczone. Nieraz to oczywiście tam przechowywane są dowody w sprawie. A te są tajne. W biurach detektywistycznych pracują nie tylko detektywi zajmujący się sprawą. Bywa oraz tak, iż detektyw ma pomocnika, sekretarkę. A biuro jest siedzibą, jest pewnego typu centrum dowodzenia. Odwiedzając biuro detektywistyczne, rozmawiając z detektywem jesteśmy w stanie się zorientować, w jaki sposób postępować w rzeczowej sytuacji, co zrobić, na co zwrócić szczególną uwagę.