Co to godnie jest moda? W niesłychanie ogólnym pojęciu, jest to naśladowanie innych, nie wyłącznie w kwestii ubrania. Moda, styl to też sposób zachowania, powiadania, życia, makijażu, fryzur – wszystkiego, co reprezentuje sobą człowiek na zewnątrz. Mamy prawo wyróżnić grupy awangardowe, inaczej poniekąd narzucające nowe trendy w zamienionych wyżej obszarach. Pokazy oryginalnych kolekcji ubrań przygotowywane przez architektów mody, pociągają od zawsze rzesze interesujących się tym tematem ludzi. Dużej grupy sławnych aktorów, sportsmenów, celebrytów tworzy swoje własne kolekcje modowe – ubrania, bielizna, preparaty, bądź też firmuje je własnym nazwiskiem. Temat sam się nakręca, ponieważ kto nie chciałby posiadać perfum, torebki lub ewentualnie butów znanej marki.

Każda medialna uroczystość jest równolegle prezentacją ubiorów planowanych przez najogromniejsze światowe domy mody. Jubilerzy tuż przy okazji przedstawiają swoją najnowszą biżuterię, która ozdabia najpiękniejsze kobiety – aktorki, modelki. Zrozumiałą rzeczą jest, iż jeśli którejś damie spodoba się dana suknia wieczorowa, na pewno będzie się ubierać już tylko u tego a nie innego projektanta. We wszelkim przydatny jest jednak zdrowy rozsądek. Młodzież dorastająca z reguły nie pragną tak samo wyglądać. Nie mam na myśli tych, dla jakich wyznacznikiem porządnego stylu są białe kozaczki, najodpowiedniej za kolana i z ażurkiem, a do tego krótka spódniczka i identycznie krótka kurteczka.

Myślę o tych, które w internecie zakładają swoje blogi, aranżują akcje wymiany ciuchów pomiędzy sobą, spotykają się w rozmaitych miastach i miejscach właśnie w tym celu – zapraszamy na inspiracja na torebki. Za parę złotych wolno kupić de facto unikatowe akcesoria, torebki. Niedużo trzeba aby ubrać się inaczej niż wszyscy. Ale moda, styl wynikają nie tylko z tego co mamy na sobie, jednak też z naszego sposobu myślenia. Jeżeli fascynują nas ubrania oraz kolekcje sprzed lat, poszukajmy czegoś, co dobierzemy do siebie. W szafach mamy oraz babci z pewnością odnajdzie się niejedno cudo, którego nie wynajdziemy na żadnym wybiegu. Możemy przy pomocy akcesoriów zmienić wygląd naszych ubrań – nawet te z seryjnej produkcji, a wzbogacone jakimś projektem staną się niepowtarzalnymi.