Nie jedynie osoby bez pracy wypatrują z zapałem zatrudnienia. Co jakiś czas także chlebodawcy decydują się na zatrudnienie nowego pracownika, jaki będzie pracował na dalsze sukcesy firmy. Zdawać by się mogło, że na uprzywilejowanej pozycji jest zawsze właściciel firmy. Nie zawsze jednak tak to wygląda. Także pracodawcy nie mają prostego zadania z wyborem, a zatrudniony jest dla nich zawsze kolejnym kosztem. Nic wobec tego nadzwyczajnego, że pragną odszukać na pionierskie stanowisko utalentowaną osobę z doświadczeniem. Poszukiwania ułatwić mogą liczne biura, jakie oferują kompetentne doradztwo personalne. Razem z przedsiębiorcą ustala się na początku profil kandydata idealnego.

Po pewnym czasie rozpoczynają się poszukiwania. Doradca zamieszcza ogłoszenia o pracy w gazetach oraz w głównej mierze w sieci www. Następnie przegląda kandydatury oraz gorąco zaprasza kandydatów na wstępną rozmowę kwalifikacyjną. Jedynie najlepsi z najlepszych zostaną zaproszeni na drugą rozmowę, tym razem z pracodawcą. Jeśli żaden z kandydatów jednak nie przypadnie do gustu, biuro doradcze na nowo rozpoczyna proces rekrutacji – tak działa rekrutacja inżynierów. Coraz trudniej jest dziś nie tylko odnaleźć satysfakcjonującą pracę. Problematyczne może być także poszukiwanie poprawnego kandydata do zatrudnienia. Coraz to częściej przekonują się o tym przedsiębiorcy z różnych branż. Kandydatów do pracy nie brakuje, niemniej jednak niestety nie posiadają oni niezbędnych kwalifikacji oraz w głównej mierze doświadczenia.

Zupełnie nowatorski pracownik-laik to dla chlebodawcy kot w worku. Jeśli nie sprawdzi w swojej pionierskiej roli, firma będzie na tym stratna. Zamiast w związku z tym ryzykować, przedsiębiorcy wolą zatrudnić doświadczoną osobę. Wobec tego też tak istotne jest dla doradztwo personalne. Eksperci od rynku pracy nie tylko zajmują się poszukiwaniem odpowiednich kandydatów do pracy, niemniej jednak też starają się pozyskiwać najzdolniejszych robotników od konkurencji, kusząc ich wyższymi zarobkami lub ewentualnie możliwością prędkiego awansu. Z profesjonalnych usług agencji doradztwa osobowego korzysta już coraz to więcej firm. Rozwiązanie cieszy się gigantyczną popularnością, bowiem można tą drogą wyłonić dobrych kandydatów i oszczędzić czas pomocny do uskutecznienia rekrutacji.