W ten fenomenalny dzień wszystko powinno wyglądać perfekcyjnie. Ważną rolę w dekorowaniu oraz organizowaniu koncepcji wystroju wnętrz grają kwiaty. Ich ilość oraz rodzaj uzależnione są od pojedynczych preferencji. Zwykle na wesele zamawiane są kwiaty delikatne, w jasnych odcieniach, uwydatniające magię wieczoru.

Na domiar tego mogą być przystrojone perełkami, kryształkami oraz świecami, tworząc większe składniki dekoracyjne – przykład na dekoracje ślubne. Polskie śluby to zwykle dekorowanie powierzchni za młodymi, siedzącymi u szczytu stołu. To w większości wypadków połączenie dekoracji tekturowej oraz szczegółów florystycznych, w tej samej tematyce co reszta dekoracji kwiatowych.

Udekorowanie kościoła to na ogół biały dywan, lampiony oraz bukiety na stojakach, dekoracje ławek. Niekiedy spotkać można także altanki oraz wstęgi. Kwiaty należy zamówić wcześniej, zwłaszcza jeśli nie jesteśmy zdecydowani jaki mają posiadać wygląd bukiety i pragniemy by florysta złożył ofertę.

Powinny pojawić się na miejscu uroczystości w tym samym dniu, kiedy tak właściwie jest przeprowadzana. Im później, tym dłużej zachowają świeżość. Przy organizowaniu wesela pierwsze co robimy, to zamawiamy na konkretny dzień salę weselną. Kiedyś wesela odbywały się głównie w remizach oraz restauracjach, dzisiaj coraz więcej pojawia się domów weselnych, albo zajazdów specjalizujących się w weselach oraz innych potańcówkach okolicznościowych. Jeżeli wybierzemy zajazd, to jesteśmy w stanie zapewnić zakwaterowanie swoim gościom na miejscu, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Zamawiając salę weselną należy podać szacunkową ilość gości, jakich się spodziewamy. Sale specjalizujące się w takich imprezach zapewniają także catering i obsługę kelnerską. Najprzyzwoiciej wybierać sale klimatyzowane, które zapewnią gościom dobre samopoczucie przez całą zabawę. Potrzebne jest też przeanalizowanie bliskości kwater, jeżeli sala nie posiada przylegających domków lub też motelu. Po opłaceniu sali wolno zabrać się za przeanalizowanie propozycji menu, które niekiedy wolno samodzielnie modyfikować.