Prowadzenie wozów oraz ich naprawa obrosła już od dawna licznymi schematami, które nie biorą się niemniej jednak z niczego. Na samym początku uważano, iż wyłącznie faceci są w stanie dobrze prowadzić a kobiety całkiem za kierownicą samochodu zasiadać powinny tylko w ostateczności.

Czasy jednakże to zweryfikowało oraz w miarę upływających lat na drogach pojawiło się mnóstwo umiejętnie prowadzących samochód kobiet i do głębi nie radzących sobie na drodze nawet rowerem mężczyzn. Bez ustanku jednakże dosyć oczywisty i widoczny jest podział na mechaników i osoby odpowiedzialne za naprawy samochodowe. O ile bo przyjęło się powoli, iż kobieta ma prawo być właściwym kierowcą, to w tematyce mechaniki oraz napraw samochodowych bezustannie twierdzi się je za absolutnie niezdolne do rozumienia podstaw nawet.

W następstwie tego także wszyscy uparcie faworyzują damom, żeby udając się do warsztatu samochodowego i prowadząc rozmowę z mechanikiem nie wahały się poprosić kogokolwiek znajomego o pomoc. Wszystko dlatego, że nie brakuje mniej sprawiedliwych mechaników, jacy nie będą stronić od dyspozycji niewiedzy własnego konsumenta do zarobienia na nim większej sumy.

Czasem należałoby przyznać się do swojej niewiedzy i uwierzyć fachowcom, aniżeli udawać profesjonalistę także od napraw aut – tutaj pomoże pomoc drogowa. Jeżeli do wypadków dochodzi w centrum miasta, w większości wypadków udaje się uniknąć ofiar morderczych. O dużo łatwiej jest zabić kogoś na trasie – tam przeciętna prędkość auta poruszającego się nawet zgodnie z rozporządzeniami jest śmiercionośna dla pieszego i niezwykle niebezpieczna dla wszystkich nadjeżdżających z naprzeciwka wozów. W ruchu w mieście, zwłaszcza tak wielkim jak Warszawa, wymagane staje się oczekiwanie w korkach, zatrzymywanie się na światłach.

Przepuszczanie dodatkowych uczestników ruchu, a to mocno spowalnia średnią prędkość poruszania się na drodze. Wypadki w centrum to zazwyczaj z tego względu jedynie stłuczki. Naturalnie i one mogą być poważne i w zależności od jakości auta nawet zderzenie z małą prędkością zakończyć może się znacznymi mechanicznymi uszkodzeniami a możliwie nawet awarią unieruchamiającą pojazd.