Bardzo w szeregu przypadków ludzie nie wiedzą jak oraz gdzie mogą odnaleźć biuro detektywistyczne. Czasami ogłoszenie ich możemy ujrzeć w gazecie, lecz nie w każdej. Tutaj niezastąpionym źródłem informacji na ten temat jest Internet. Wystarczy jedynie, że skorzystamy z wyszukiwarki internetowej. Jeśli przebywamy gigantycznym mieście, wystarczy jedynie wpisać biuro detektywistyczne. Wyświetli nam się w owym czasie kompletna lista biur. Biura te dopiero tak ściśle mówiąc od niedawna cieszą się powodzeniem. Uprzednio nikt nie myślał o korzystaniu z ich usług. Jednak czasy się zmieniają, społeczeństwo się zmienia, wobec tego czasem powinniśmy skorzystać z usługi detektywa, kiedy policja nie jest w stanie nam pomóc.

W wielu przypadkach ich metody są skuteczniejsze, w następstwie tego ludzie powierzają im zlecenia. Wypada liczyć się z tym, iż taka usługa kosztuje. Lecz bywają sytuacje, kiedy tak właściwie pieniądze odgrywają drugorzędną rolą. Przykładowo w przypadku zaginięcia bliskiej osoby. Co w dzisiejszych czasach zdarza się coraz częściej. Wychodzą z domu i nie wracają.

Powodów takiego postępowania może być wiele. Ludzie korzystają z usług biur detektywistycznych z przeróżnych przyczyn. Poszukują zaginionej bliskiej dla nich osób, mąż sprawdza wierność żony czy też żona męża czy po prostu potrzebują jakiś wiadomości. Detektywi w czasie wykonywania swoich zamówień zapewniają oczywiście dyskrecję. A co jest równie ważne podejmują się oni każdego zlecenia. Prowadzą swoje działania zarówno na terenie kraju, w jaki sposób oraz poza nim. Nie stanowi dla nich problemu pojechanie do innego państwo i tam poszukiwanie osób.

Naturalnie robią to jeśli mają ku temu przesłanki. Aby odnaleźć detektywa, jakiego zasięg działania wykracza poza granice państwa wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej biuro detektywistyczne – więcej na agencja detektywistyczna. Rzecz jasna miasto może być inne. Wszystko zależy od tego, gdzie tego detektywa poszukujemy. Następnie pozyskamy listę biur. Witryny ich zawierają szczegółowe informacji na temat pracy i sposobu ich działania.