Można być zaskoczonym dużym wyborem barw i rodzajów cieni do powiek. Moda na stosowanie cieni do powiek jest wieczna i z całą pewnością to się nie zmieni. W punktach sprzedaży z kosmetykami wolno znaleźć bezgraniczną ilość rodzajów: od cieni matowych po rozświetlające oraz perłowe, cienie prasowane oraz w żelu, cienie sypkie i wodoodporne nakładane szczególnym pędzelkiem. Cienie do makijażu są wytwarzane w coraz solidniejszych formach, nie musimy się bać, że w czasie malowania lub tuż po nim osypie nam się na twarz. W dawnych czasach cienie do powiek rolowały się i nadawały się przez to tylko i jedynie do wyrzucenia na śmieci.

Dzisiaj nawet te tańsze towary są dość należytej jakości oraz traktując je utrwalaczem do powiek, jesteśmy w stanie upajać się dosyć ładnym makijażem oczu przez dłuższą chwilę. Osoby kochające doświadczenia z makijażem mogą zaopatrzyć się w duże palety z przeróżnymi kolorami cieni oraz eksperymentować łącząc rozmaite barwy i odcienie. Pamiętajmy, iż zawsze cienie do powiek stanowiły znaczący szczegół kobiecej kosmetyczki i raczej błyskawicznie się to nie zmieni. Oryginalna dama musi być modna, zawsze bez zarzutu uczesana oraz nienagannie umalowana.

Jednakże diabeł tkwi w tym, by te wszystkie elementy były tak dopasowane, aby nie rzucały się w oczy ani krzykliwe ubrania lub buty, ani nowatorska fryzura, ani – co najważniejsze – zanadto widoczny makijaż – wobec tego wypróbuj pędzle do makijażu. O ile o fryzurę czy ubiór nietrudno, bo kobiety z ogromną prostotą znajdują ciuchy oryginalne acz zgrywające się w idealną całość, ani tym o wiele bardziej o uczesanie, bo wystarczy włosy zapuścić oraz jako długie dbać o ich zdrowy wygląd, to niemniej jednak makijaż jest tematem rzeką. Kobiety nie potrafią się idealnie pomalować bez pomocy wizażystki. Podłoże nakładają palcami zamiast pędzlem, róż dobierają właśnie różowy zamiast opalonego, a cienie do makijażu są nałożone lub kompletnie niepotrzebnie (bo stają się niewidoczne) czy też przypominają roboczy kolor twarzy klowna. Patrząc na co poniektóre z pań, jakie nieudolnie pomalowane inkrustują tłumy przechodniów, robi się aż żal, iż nie ma w szkołach takiego przedmiotu jak sztuka nakładania makijażu.