Na pewno wyposażenie salonu w naszym mieszkaniu to znaczące wyzwanie również w sytuacji, kiedy salon nie ma imponujących rozmiarów, jak oraz wtedy, kiedy mamy do zagospodarowania absolutnie dużą przestrzeń. Tym bardziej ważne jest to, na jakie meble do naszego salonu się zdecydujemy, jaką wybierzemy opcję ustawienia pojedynczych sprzętów, ponieważ jakkolwiek nie zawsze musi być tak, iż sofa stoi pod ścianą czy w kącie.

Niezwykle ciekawym rozwiązaniem jest ustawienie w salonie narożnika, przy czym również nie musi on odkrywać się w rogu pomieszczenia – miejsce zależy od przeróżnych czynników, między innymi od wielkości danego salonu oraz od innych sprzętów, jakie się tam znajdują. Taki narożnik również może posiadać wielkość dobrana do samej powierzchni salonu, nie sposób bo wstawić mebla takiego rodzaju, jaki zabierze połowę przestrzeni pomieszczenia, utrudniając funkcjonowanie w nim mieszkańcom.

Aktualnie proponowane w salonach meblowych narożniki posiadają nie tylko zróżnicowane wielkości, lecz maja również przeróżne kształty i wzory. Poprzez całe lata funkcjonowania PRL-u panował jeden oznaczony wzór meblościanki, zresztą szczytem fantazji było kupno w ogóle jakiejkolwiek meblościanki. Taki schemat to 4 lub 5 części, obowiązkowo wielkością zaadaptowane do samego sufitu, gdzie jedna część to była szafa, pozostałe były też wykonane schematycznie, naturalnie obowiązkowe miejsce na odbiornik telewizyjny.

Na szczęście tego rodzaju MebleMichalczewski.PL – meble radom odeszły już do lamusa, współczesne meblościanki wyglądają całkowicie inaczej. Najistotniejsza zmiana to ta, iż nie absorbują już one całej przestrzeni od podłogi do sufitu, co sprawia zupełnie inne wrażenie w każdym pomieszczeniu, wykreowana jest w ten sposób większa przestrzeń. Następna zmiana to możliwość modułowego łączenia sobie poszczególnych detalów, a wobec tego nie musimy kupować od razu kompletnej meblościanki, jaka nie musi w żadnym wypadku nam się podobać w całości. Jest także aktualnie wielość rozmaitego typu materiałów, z jakich wykonywane są tego rodzaju sprzęty meblowe, od płyty laminowanej po drzewo z krajów egzotycznych, jak heban lub palisander.