Pomiary wentylacji są to takie działania jakie wiodą do wyznaczenia czy wentylatory funkcjonują zgodnie z parametrami. Niekiedy prowadzi się takie pomiary po to by ujrzeć czy instalacja została porządnie założona i czy obieg powietrza będzie sprawny.

Dopełniają ich specjalni pracownicy techniczni. Wyposażeni są zwykle w sprzęty pomiarowe i tym samym wiedza jakie są uchybienia. Takich pomiarów dokonuje się w dowolnym pomieszczeniu gdzie mieści się wentylacja. Firmy fabrykujące wentylatory mogą także zajmować się takimi urządzeniami do pomiarów. To naturalnie dzięki temu fachowcy nie mają problemów z tym by takie urządzenia posiadać. Oczywiście by zrobić pomiary trzeba posiadać do tego specjalne uprawnienia. Są one istotne dopiero wtenczas kiedy figura zda właściwe egzaminy techniczne.

Pomiary należy wykonać szczegółowo po to by wiedzieć jak mocno wentylatory chodzą oraz czy trzeba je wymienić na pionierskie. Takich badań dokonuje się w domu, biurze, a nawet instytucjach urzędniczych – weryfikuje to Netecs. Także obiekty rekreacyjne temu podlegają. Doradca od wentylacji jest to jednostka która pracuje w biurze firmy połączonej z wentylacją. Jest to praca odpowiedzialna bo należy doradzić konsumentom solidne rozwiązanie. Dotyczy ono zachwycającej wentylacji a tym samym takiej jaka będzie spełniała swoje zadanie. Doradca ma prawo obsługiwać zarówno swoich indywidualnych konsumentów jak także firmy. Wiadome jest że wentylatory instalowane są w rozmaitych miejscach bo spełniają wiele istotnych zadań. Wskutek tego taki doradca musi się cały czas uczyć swojego zawodu.

W głównej mierze musi być otwarty na wymagania konsumentów ponieważ są to kwestie najistotniejsze. Doradca podpisuje pisma powiązane ze sprzedażą a także kontaktuje się z pośrednikami. To ona umawia konsumenta na spotkanie z montażystą wentylacji jak też kieruje do innego oddziału jeśli dana korporacja nie ma takiego artykułu. Doradca też może uczestniczyć na targach budowlanych kiedy firma wystawia się ze swoją wentylacją. To właśnie dzięki temu zawód ten staje się równolegle pasja takiego człowieka.