Podróżując w góry zastanawiamy się, w jakim miejscu przenocować. Każdy wybiera nocleg taki, jaki mu się podoba. Mało jest ludzi, którym wystarcza namiot lub też przyczepa kempingowa, gdzieś w oddali. Są to w większości wypadków młodzi ludzie, jaki są rządni przygód. Jednakże dla osób dojrzałych, z dziećmi namiot nie jest wcale komfortowy. Domek kempingowy lub ewentualnie pokój w małym, familijnym domku gościnnym też nie jest rozwiązaniem, gdy musimy przygotowywać posiłki dla pięcioosobowej rodziny, a w następnej kolejności również posprzątać po tym jedzeniu.

Jesteśmy jakkolwiek na urlopie, w takim razie chociaż w tym czasie odpuśćmy sobie kucharzenie i sprzątanie oraz rozpocznijmy korzystać z wygód, które oferuje nam szeroki rynek hotelarski w Polsce. Hotel jest praktyczny, pokojówki posprzątają nam w pokoju, a jeżeli nie będzie się nam chciało wychodzić z naszych czterech ścian, room service dostarczy nam wieczerzę do pokoju. Lenistwo nie jest odpowiednie, lecz raz w roku możemy oraz z niego skorzystać, żeby spokojnie nacieszyć się urokami górskiego krajobrazu oraz wypocząć po długich oraz obszernych spacerach.

Planując narty w górach nie wystarczy wskoczyć w pojazd, w jakim spakowane są już nasze narty oraz kijki. Należałoby pomyśleć też o noclegu oraz to najpoprawniej zająć sobie pokój na klika dni a nawet tygodni przed wyjazdem w góry – tutaj pomoże www.kudowazdroj.pl/noclegi/. Jest to szczyt sezonu górskich kurortach, więc nie oczekujmy po tanim noclegu Bóg wie jakiego komfortu. Najprawdopodobniej będzie musiał nam wystarczyć pokój wieloosobowy bez własnej łazienki w jakimś podrzędnym pensjonacie, albowiem te lepsze i tanie będą już dawno zajęte. Najlepszym rozwiązaniem w tego rodzaju sytuacjach jest nocleg w hotelu. Tam z pewnością znajdziemy coś dla siebie i przede wszystkim z umywalnią tylko do opisującej nas dyspozycji. Jeżeli jednakże wiemy, że pojedziemy na narty, gdy wyłącznie spadnie śnieg, pamiętajmy, by zatelefonować bądź napisać maila z rezerwacją do hotelu. Unikniemy w owym czasie nie przyjemnych sytuacji i spania w brzydkim, malutkim pensjonaciku, jaki nie oferuje swoim mieszkańcom nawet śniadania. Wcześniejszy telefon do hotelu zapobiegnie wypatrywania na gwałt noclegu.