Kiedy tak właściwie bierzemy się za remont domu tak faktycznie przenigdy nie wiemy, co jeszcze będzie do zrobienia. Wydaje nam się, iż wszystko prawidłowo zaplanowaliśmy a tu zawsze okazuje się, iż są jakieś pomocnicze koszta. Dlatego trzeba mieć, co bynajmniej trzydzieści procent więcej aniżeli suma, jaka wydaje nam się właściwa. Jeśli zależy nam na tym by nic nas nie zaskoczyło. A jak rozumie się samo przez się porządniej być przygotowanym na wszystko, bo nikt z nas nie adoruje nieprzewidzianych sytuacji.

Najważniejsze to pamiętać o priorytetach, o tym, co jest ważne. Kiedy wybieramy zawodowców przyzwoicie zasięgnąć opinii wśród znajomych, którzy przechodzili już przez generalny remont, żeby pomogli nam przystosować dobrych speców. To istotne, albowiem jeśli ktoś już sparzył się na jakiejś firmie należałoby mimo wszystko skorzystać z tego błędu. Jeżeli chodzi o remonty to tutaj reguła uczenia się na osobistych błędach właściwie nie ma racji bytu, poprawniej korzystać z uwag, jakie dają nam znajomi i od razu zakupić dociski spawalnicze, jakie ułatwią dużo prac.

Przyzwoicie jest również, gdy ktoś ma prawo nadzorować robotników. Bo wielokrotnie robotnicy umieją ‚bimbać’ w trakcie pracy a że zasada umiesz liczyć licz na siebie perfekcyjnie sprawdza się w takich sytuacjach to zapewne wyśmienity wpływ na prędkość prac będzie miało spoglądanie na postępy przez właściciela lokum. Przyzwoicie jest rozpocząć od energetyki, by w następnej kolejności nie musieć kuć w świeżo wymalowanych ścianach. Zanim położymy podłogi prawidłowo jest skonsultować się z hydraulikiem. Najistotniejsza jest logistyka oraz jeśli do końca nie wiemy, od czego zacząć przy remoncie generalnym porozmawiajmy z kimś, kto na remontach się zna oraz będzie w stanie nam pomóc ułożyć plan powiązany z pracą, z tym, kogo po kolei powinno się zatrudniać do prac przy stworzonym przez nas mieszkaniu.

Musimy także pamiętać, iż sam remont to nie wszystko trzeba jeszcze po remoncie posprzątać, co też zajmie odrobinę czasu. Poza akcesoryjnymi pieniędzmi przygotujmy się, na co najmniej dwutygodniowy poślizg z pracami, porządniej z góry założyć, iż pracownicy skończą następnie niż pieklić się, bowiem mają opóźnienie. Tak, w następstwie tego pamiętajmy, że remont generalny to ogromne przedsięwzięcie logistyczne w dodatku poza nadszarpnięciem budżetu wielokrotnie też szarpie nasze nerwy.