Do najpopularniejszych minionymi czasy kosmetyków pielęgnacyjnych przynależą kremy przeciwzmarszczkowe. Trudno właściwie odkryć jednostkę kosmetyczną, która takich specyfików nie ma w swojej ogromnej ofercie, a gama produktów jest duża – kremy z kolagenem, retinolem, kwasem hialuronowym etc. Fabrykanci gwarantują o niesłychanie wysokiej skuteczności przeciwzmarszczkowych kremów z kolagenem i innych. W jaki sposób to niemniej jednak jest z tym naprawdę? Czy kosmetyki te rzeczywiście funkcjonują? W głównej mierze wypada sobie uzmysłowić, że nie są one narzędziem sprzyjającym do likwidowania zmarszczek – mają wyłącznie zapobiegać ich powstawaniu oraz „rozprawiać się” z tymi istniejącymi przez spłycanie ich i rozjaśnianie. Odznaczają się również doborowymi właściwościami nawilżającymi.

Ewidentnie, jak w najwyższym stopniu należałoby po nie sięgać, niemniej jednak ze świadomością, że nie stanowią one złotej recepty na sukces i nie sprawią, że zmarszczki znikną. To jedynie jeden z detalów pielęgnowania skóry, chociaż przyznać należy, że niesłychanie ważny.

Prócz tego korzystać należy i z innych sposobów. Krem do twarzy jest bezwzględnie najistotniejszym kosmetykiem pielęgnacyjnym. Delikatna i wrażliwa skóra twarzy potrzebuje właściwej ochrony przed rozmaitymi czynnikami – promieniowaniem UV, wolnymi rodnikami itp. Zastosowanie tych kosmetyków jest nieodzowne, jeśli komuś zależy na tym, żeby odpowiednie wyglądać. Nie jest bezsprzecznie sztuką zaopatrzyć się w jakiś krem – wypada jeszcze, a raczej przede wszystkim, zatroszczyć się o to, aby był on adekwatny do pragnień skóry.

Wybór jest dzisiaj niemały, w takim razie jest w czym przebierać. Należy w głównej mierze poznać potrzeby własnej cery oraz jej atrybutów, mając również na uwadze takie aspekty jak wiek. Przykładowo panie w średnim wieku oraz starsze najchętniej sięgają po kolagen na stawy, które mają działanie przeciwzmarszczkowe. Na dodatek stosowanie takich kremów z kolagenem pomaga nie tylko spłycić zmarszczki oraz wygładzić skórę, jednakowoż też nawilżyć ją oraz rozświetlić. Kremów w drogeriach jest cała masa – tańsze, droższe, na noc, na dzień, do cery wrażliwej, dojrzałej etc.