Inaugurując budowlę każdego budynku powinniśmy wziąć pod uwagę fakt, iż w jego obrębie może pojawić się wilgoć. Jeśli nasz nowy budynek będzie zawilgocony, wtedy to z pewnością nastąpią w krótkim czasie przykre dla nas konsekwencje. Prócz tego, że wilgoć niepomocnie wpływa na ściany budynku, jest także nieprzyjemna dla wszystkich mieszkańców, i dla ich zdrowia. Dzieje się tak, właśnie dlatego, iż w pomieszczeniach, jakie to są wilgotne w bardzo krótkim czasie są w stanie rozwinąć się grzyby. Z tego także względu, kiedy budujemy nowatorski dom powinniśmy zatroszczyć się o hydrolizację.

Musimy, wobec tego wykonać hydrolizację nie jedynie fundamentów, lecz także i ścian. Najczęściej wykonuje się ją w trzech wariantach, jakie to są zależne od warunków budowy. Jeżeli używamy izolację przeciwwilgociową lekką wtenczas to mamy możliwość zabezpieczyć poszczególne fundamenty przed gromadzeniem się w nich wody. Rzecz jasna jesteśmy w stanie proces ten przeprowadzić w sposób poziomy oraz pionowy, co spowoduje, że woda gruntowa nie będzie dochodzić do fundamentów – znacznie więcej sprawdź lipowa dom na sprzedaż. W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z współczesnymi technikami budownictwa, co powoduje, iż czynność ta działa sprawnie i nadzwyczaj szybko. Jedną z najważniejszych prac, jakie wykonuje się podczas budowy domu jest wykonanie fundamentów.

Jest to detal nadzwyczaj ważny, ponieważ sprawia, że budynek jest w ostateczności trwały oraz nadzwyczaj kolosalnej, jakości. Należałoby, w takim razie w pierwszej kolejności zrealizować ławy fundamentowe oraz usadowić się bezpośrednio na wykopie. Wtedy powstaje lekkie obniżenie betonu a tym samym utrwala się on, poprzez co w przyszłości jest trwały i stabilny. W większości wypadków wykonuje się wykopy na około dziesięć centymetrów. Innym sposobem jest zastosowanie płyt fundamentowych, jaką to umieszcza się na płycie żelbetonowej. Następuje tu ograniczenie robót ziemnych, przez co fundamenty są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Ostatnim wariantem jest zastosowanie ściany fundamentowej. Takie pracy wykonuje się powyżej powierzchni terenu oraz wybitnie nieraz są to ściany żelbetonowe, na domiar tego zabezpieczone izolacją przeciw wilgotnościową.