Kwestie podstawowe, jakie trzeba spełniać, żeby otrzymać kredyt na mieszkanie można poznać w czasie konsultacji z pracownikami agencji SDP Finanse. Zastanawiając się nad tym, jak dostać kredyt na mieszkanie należy skierować się właśnie tam. Ubieganie się o kredyt zajmuje sporo czasu.

Natomiast robiąc użytek z rzetelnego wsparcia, można wszystko zrealizować spokojnie i nie obawiać opóźnieniami. Eksperci ukażą, że najważniejsze jest doprecyzowanie zdolności kredytowej. Doradcy obliczą ją i nie ma potrzeby się przejmować, że bank stwierdzi, że nie można uzyskać kredytu. Poza wysokością dochodów ważny jest też typ umowy i czas na jaki jest ona zawarta. Należy też brać pod uwagę, że banki sprawdzając zdolność kredytową będą się także sugerowały kosztami, jakie zazwyczaj ponosi osoba starająca się o kredyt. Szczegółowo zostaną sprawdzane: historia kredytowa, aktualne opłaty, kredyty, limity na koncie, leasingi oraz karty kredytowe.

Nie bez znaczenia jest również suma wkładu własnego. O tym również zostanie się poinformowanym w czasie rozmowy z ekspertem finansowym. Klient otrzyma wskazówkę, żeby sprawdzać i pobrać raport na swój temat z Biura Informacji Kredytowej. Z doradcą hipotecznym najlepiej będzie rozmawiać jeszcze przed rozpoczynaniem procedury w banku, by się świetnie przygotować. Poza kwestiami głównymi pozyska się informacje o tym, jakie banki udzielą kredytów osobom o podobnej historii do tej, jaką ma się osobiście.

Opłaca się wobec tego współpracować z SDP Finanse. Podczas pierwszej rozmowy będą przedstawione kwestie zaliczane do priorytetowych, czyli siedem najważniejszych punktów, jakie trzeba robić, żeby dostać korzystny kredyt. Będą to: sprawdzanie zdolności kredytowej, dobór nieruchomości, spisanie wniosków z doradcą kredytowym, wysłanie wniosku do banku, uzyskanie kredytu na mieszkanie, podpisanie umowy kredytowej z osobą zatrudnioną w banku a także uzyskanie kredytu na mieszkanie. Od tego należy zaczynać, żeby procedura była sprawna.