Interesująca alternatywa dla sławnego trunku Aperol Spritz, a więc Ramazzotti Spritz to alternatywa z chęcią wybierana przez mieszkańców Hiszpanii. Ramazzotti jest znacznie bardziej ochoczo dopasowywany w Hiszpanii aniżeli włoski Aperol. To wino musujące o wyjątkowym smaku oraz aromacie. Jest lekkie, a więc będzie smakować w gorące dni. Interesująca receptura jaką posiada ramazzotti opiera się na smaku hibiskusa i kwiatu pomarańczy.

Należy przyznać, że jest to niebanalne zestawienie smaków. Koktajl taki idealnie zastępuje Aperol. Miłośnicy słodszych a także musujących napojów z pewnością nie zawiodą się, kiedy go zasmakują. Składniki, jakie są potrzebne do przygotowania ramazzotti spritz to: Ramazzotti, woda gazowana, róża chińska plus lód. Zrobienie nie jest ciężkie a także nie zabierze dużo czasu. Wystarczy do dużej szklanki dodawać lodu. Należy pamiętać o tym, aby było go bardzo sporo. Kolejno, jedną trzecią szklanki trzeba wypełnić różową przystawką Ramazzotti. Do szklanki dodaje się później preferowane wino musujące.

Na końcu, uzyskany trunek dekoruje się kilkoma listkami mięty. Z tego względu końcowo posmak jest nad wyraz orzeźwiający. Na tyle ciekawa alternatywa dla sławnego drinka Aperol Spritz zasługuje na docenienie. Nie jest jeszcze zbyt znana w Europie, lecz należy się spodziewać, że jej sława będzie wzrastać. Nic dziwnego, że jest przedstawiona na blogu o trunkach na całym świecie, jakim jest Tragos Del Mundo. Miłośnicy niezbyt mocnych trunków z pewnością zaakceptują taką opcję.

Zwłaszcza kobiety, dla których liczy się to, żeby zasmakować czegokolwiek lekkiego, a równocześnie odżywczego. Ramazzotti Spritz to doskonała propozycja na wieczór w towarzystwie przyjaciółek lub na spotkanie towarzyskie w upalny dzień. Zagwarantowane jest, że jeśli ktoś raz zasmakuje takiego trunku, to będzie to robić znacznie częściej. Jeżeli komuś spodoba się taka nuta smakowa, to może natychmiast zaznajomić się z innymi, podobnymi.