Niestety dużo osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn ma kłopot, aby utrzymać swe stopy i paznokcie w fenomenalnej kondycji. Z tego także względu rekomendowane jest zastosowanie manikiuru japońskiego, jaki sprawi, że staną się one mocniejsze i piękniejsze. Profesjonalnie wykonany manikiur japoński poprzedzony jest w pierwszej kolejności kąpielą zmiękczającą. Manicure japoński, pomimo, iż w Polsce od niedawna jest znany to jednakże liczy sobie niezmiernie długą, bo ponad czterystuletnią tradycję.

Już od wielu stuleci wykonywały go po raz pierwszy gejsze i arystokratki japońskie, zaś dzisiaj jest niezmiernie ogólny w niemal wszystkich państwach świata. Jeśli wobec tego nasze paznokcie u stóp oraz rąk nie wyglądają zdrowo, porządnie jest go zastosować. Wykwalifikowany przeprowadzony manikiur japoński musi zostać poprzedzony łagodzącą skórę kąpielą. Kolejną czynnością, jaką tu wykonujemy jest skrócenie paznokci i za pomocą patyczka pochodzącego z drzewa pomarańczowego odsuwamy istniejące i zalegające skórki.

W następnej kolejności na całe stopy nakładamy maść, która zawiera w sobie skoncentrowane składniki. Między innymi należy tutaj wyliczyć, materiały takie jak: keratyna, pyłek pszczeli i krzemionka pochodząca z morza japońskiego. Prócz tego zawiera ona również wodę, a witaminy w niej zawarte ułatwiają wchłanianie wszystkich substancji. Jeden po drugim na stopy nakładamy puder oraz rozprowadzamy go polerką. Puder ten ma niesłychanie wiele zalet, w głównej mierze chroni składniki przed wypłukaniem, a także nadaje paznokciom ładny, przyjemny oraz jedwabisty połysk. Połysk utrzyma się, jeżeli wetrzemy w stopy po zabiegu oliwkę.

Zabieg ten nie jest wiec zawiły do wykonania oraz wolno zrealizować go w nieomalże każdym już gabinecie kosmetycznym – wypróbuj propozycję na endermologia warszawa. Aby w pełni służył on stopom trzeba go powtarzać, co dwa lub ewentualnie trzy tygodnie, i pamiętać, by tydzień po takim zabiegu nie malować paznokci. Oprócz tego istotne jest, by manikiur japoński nie był wykonany lada dzień po zdjęciu sztucznych paznokci, które wykonujemy metodami: żelową i akrylową. Taki zabieg sprawia, że nasze stopy wspaniale się prezentują a w głównej mierze są zdrowe.