Zmechanizowana wytwórczość bez względu na branżę jest zawsze wydajniejsza od ręcznej. Nie zawsze natomiast idzie to w parze z formą tej produkcji. Przykładem może być zmechanizowana wytwórczość pieczywa – wydajniejsza ale gorsza jakościowo od schematycznej, ręcznej. Odwrotna sytuacja jest na pewno w przypadku uprawy ziemi, gdzie przeznaczenie machin pozwala zrobić to przyzwoiciej oraz dokładniej.

Wskutek tego jakiekolwiek przedsiębiorstwo zajmujące się hodowlą ziemi, każde gospodarstwo rolnicze stara się posiadać profesjonalne zaplecze maszynowe. Jego podłożem jest ciągnik, jaki stanowi serce do wielu innych, doczepianych do niego sprzętów. Dlatego ciągniki pracują w gospodarstwie najusilniej, w stosunku do tego podzespołów ciągników agrarnych zużywają się w głównej kolejności. Teraz rolnicy, gdy mają gigantyczny wybór typów ciągników oraz możliwość zakupu kredytowanego, starają się wybrać sprzęt w najwyższym stopniu niezawodny, chociaż takiego w 100% na pewno nie ma.

Drugą w kolejności kategorią jest przystępność części zamiennych, by ustrzec się sytuacji powstrzymania prac polowych wskutek konieczności oczekiwania na zamówioną część, bez której maszyna nie zadziała – w owym czasie rekomendujemy punkt sprzedaży części do maszyn rolniczych. Nasze społeczeństwo, jak uniwersalnie wiadomo, składa się z jednostek ogromnie przedsiębiorczych i kreatywnych. I trudniejsze okoliczności bytowe należy było pokonać, tym większa ujawniała się inwencja.

Przedmioty, a zwłaszcza części urządzeń mechanicznych miewały swoje drugie oraz trzecie życie. Na przykład części ciągników agrarnych służyły w obejściach jeszcze długo po zakończeniu żywota poprzez maszynę macierzystą. Pełnić zdołały przeróżne funkcje, najczęściej nie mające nic wspólnego z pierwotnym przeznaczeniem. Opony od ciągników zastosowane do ulokowania w nich klombów kwiatowych, to jakkolwiek widok wybitnie kultowy.

Wykorzystywano je także jako szczegóły tworzące ogrodzenie. Następny patent, to huśtawka ogrodowa z opony podwiązanej linami do drzewka, a w czasie zimowym opona konkurować może z sankami – na pewno się nie połamie. Najwspanialszy nadymany ponton do zabaw w rzece lub jeziorze bywało najzwyczajniej w świecie dętką od ciągnika, ten od większych kół mógł być nawet kilkuosobowy, a połączone ze sobą utworzyć zdołały tratwę.