Względnie od niedawna salony kosmetyczne wprowadziły do swoich propozycji nowość, jaka weszła na rynek oraz planowała zrewolucjonizować wykonywanie zarówno manicure, jak i pedicure. Powszechnie nie ulega wątpliwości jest, że sztampowy lakier do paznokci nie trzyma się na nich zbyt długo. By posiadać cudownie wyglądające dłonie i ładne paznokcie, koniecznym jest w zaciszu prywatnego domu poświęcanie im obszernej ilości czasu oraz częste zmywanie, już odpryśniętego lakieru, jak również malowanie na nowo. Wolno sobie z tym poradzić w szeregu przypadków zaglądając do kosmetyczki, która będzie wykonywała te zabiegi, jednakże w wypadku zwykłego lakieru, należy by było chodzić, co trzy dni. Innym rozwiązaniem jest zrobienie paznokci akrylowych bądź też żelowych, które trzymają się odważnie dłużej, jednakowoż są bardziej kosztowne oraz zdarza się, iż niszczą oczywistą płytkę paznokcia.

Lakier hybrydowy miał stać się rewolucją w tych tematach. Został wynaleziony, aby połączyć solidność zabiegów robionych za pomocą akrylu bądź żelu, z częstą metamorfozą wyglądu. Paznokcie akrylowe, jeżeli są w prawidłowy sposób wykonane, wyglądają pięknie. Wskazane jest robienie ich na tipsach, bowiem sam akryl może ciężko zniszczyć naturalną płytkę paznokcia. W zasadzie zabiegi te oraz tak ją niszczą, a by móc dobrze nałożyć tipsa, a później na niego akryl i tak potrzebne jest częściowe spiłowanie naturalniej płytki.

Lakier typu neonail lakiery nie wymaga tego zabiegu. Akryl ma niezmiernie intensywny, nie przyjemny zapach, który może być szkodliwy dla kobiet w ciąży. Mimo tego, iż prawidłowo wykonane paznokcie akrylowe mogą wyglądać w istocie cudownie, zawsze będą one sztuczne oraz nie będą miały naturalnego wyglądu. Aby zdołać zachować personalizowane paznokcie, a jednocześnie spowodować ich mniejszą łamliwość, wolno skorzystać z możliwości pokrycia ich żelem UV, jaki twardnieje pod wpływem promieni UV. To jest perfekcyjna metoda na utrzymanie osobistych paznokci w całości, głównie w wypadku osób, jakie mają pracę, w której paznokcie szybko się łamią. Zabiegi żelowe wymagają comiesięcznego ich powtarzania.