Rozwód nie przystaje do najprzyjemniejszych doznań, szczególnie jeżeli małżonkowie nie mogą dojść do porozumienia w kwestii podziału majątku. W owym czasie sprawy rozwodowe się zwlekają, co z dużej grupy powodów jest trudne. Jeśli jesteśmy w trakcie rozwodu, a współmałżonek ukrywa przed nami stan swojego mienia, prywatny detektyw pomoże nam zdobyć dokładne informacje o jego majątku, oszczędnościach lub posiadanych majątkach. Na ogół sami nie bylibyśmy w stanie tego sprawić, niemniej jednak detektywi mają swoje skuteczne sposoby, to naturalnie dzięki jakim mamy jasność sytuacji. Uzyskane wiadomości przekazane w formie raportu są w stanie być cennym dowodem w sądzie np. przy wyznaczaniu wysokości alimentów. Na domiar tego pracobiorcy biura detektywistycznego absorbują się również dochodzeniami w sprawie zdrad małżeńskich.

To naturalnie dzięki nim ich pomocy wolno zdobyć dowody potwierdzające romans współmałżonka, bądź też przeciwnie – oczyścić go z podejrzeń. Warto jest skorzystać z usług detektywistycznych, bo dzięki temu sprawy rozwodowe są w stanie przebiec mnóstwo sprawniej. Posiadanie własnej firmy łączy się z gigantyczną odpowiedzialnością, również finansową. Przede wszystkim znaczące ryzyko wiąże się z poszukiwaniem wspólnika. Jeśli jest to postać obca, nie jesteśmy w stanie mieć pewności, iż jest wiarygodna, uczciwa oraz wypłacalna. Jednakowo rzecz ma się z naszymi przyszłymi kontrahentami, szczególnie, gdy umowy opiewają na znaczne sumy.

Żeby nie stać się ofiarą oszustwa, należałoby jest uczynić przyszłych wspólników. Niejedno biuro detektywistyczne świadczy usługi z tego obrębu. Jego pracownicy w sposób fachowy i dyskretny zdobędą informacje o interesującej nas osobie. Z reguły w przedstawionym raporcie znajdują się dane adresowe, stan majątkowy, wypis z Lokalnego Rejestru Dłużników, a w wypadku firmy – jej dane rejestracyjne razem z pismami potwierdzającymi ich autentyczność. Koszt zatrudnienia robotników biura detektywistycznego do sprawdzenia potencjalnych wspólników czy konsumentów może być znaczny. Należałoby jednakże zainwestować, albowiem w ten sposób minimalizujemy niebezpieczeństwo strat finansowych, a nawet bankructwa.