Jeśli w naszym mieszkaniu z całych sił staramy się zamontować korzystne oraz doborowe pod każdym względem okna, w owym czasie warto jest skorzystać z możliwości, jaką dają nam okna stworzone z plastiku oraz innych materiałów sztucznych. Z tego także względu, jeśli wybieramy okna z PCV należałoby jest wziąć pod szczególną uwagę śladową wielkość, jaką charakteryzują się okna z PCV, ponieważ jest to jedne z najistotniejszych wymagań, jakie niezbędne staje się w przyszłości, aby zagwarantować naszemu mieszkaniu korzystne funkcjonowanie pod kątem przepływu światła oraz naturalnych promieni słonecznych. Jest to, bo wymaganie, które nieodłącznie wiąże się z oświetleniem pomieszczeń, a nawet zostaje ono wyznaczone w przepisać prawa budowlanego. Z tego także względu okna PCV, jakie przeznaczone są do użytku w pomieszczeniach, w których mają przebywać ludzie cała kumulacyjna powierzchnia powinna być liczona w świetle ościeżnicy.

Metoda ta sprawdza się wówczas, gdy skrzydła są otwarte na oścież. W przepisach budowlanych nie jest wskazana optymalna powierzchnia okien, dlatego również mogą pokrywać one nawet całą jedną ścianę obiektu mieszkalnego. Nie jedynie okna stworzone z drewna potrzebują regularnej pielęgnacji i zabiegów oczyszczających, albowiem taka sama sytuacja ma miejsce w wypadku okien wykonanych z plastiku – TechmaProjekt.PL – Okna PCV Warszawa: Legionowo, Łomianki. Mimo, iż pielęgnacja, jaka wiąże się z asortymentem, którym są okna PCV jest nieco mniej uciążliwa, to jednakże należy ją wykonywać po to, by nie uległy one przedwczesnemu uszkodzeniu.

Okna PCV mogą, bo ulegać uszkodzeniu w wypadku silnych oraz szkodliwych warunków atmosferycznych, jak na przykład w wypadku deszcze, gradu, śniegu, mrozu, czy też przeciwnie, w przypadku zbyt ogromnego oddziaływania promieni słonecznych na przestrzeń okna. Takie warunki powodują, bo, że struktura materiału, z którego okno zostało wykonane ulega osłabieniu, a po pewnym czasie uszkodzeniu. Należałoby jest je, chociaż raz w roku pokryć specjalistycznym preparatem zabezpieczającym, a następnie od początku do końca wyczyścić. Jeżeli pojawią się zarysowania plastiku można je pokryć również mleczkiem pielęgnacyjnym, a to o wiele wzmacnia odporność okna, to naturalnie dzięki czemu może ono nam służyć nawet przez dużo lat.