E-papierosy zyskały pokaźną popularność. Palacze przekonują się, że e-papieros to gwarancja wygody i komfortu palenia w każdych warunkach. Mogą zdobyć też Ci, którzy są palaczami biernymi. Wydaje się, że e-papierosy to nie jedynie tymczasowa moda, jednakowoż oraz pewna zdrowsza alternatywa w stosunku do papierosów sztampowych. Jakie są atuty i defekty urządzeń? W szczególe e-papieros wygląda niemal tak samo jak normalny papieros. Rytuał palenia również zostaje ten sam – nie ma jednak dymu, który wolno by strzepywać, nie ma także szkodliwego dymu. To liczący się pozytyw elektronicznych papierosów – nie aktywują one rakotwórczego dymu, wobec tego można je palić w w gruncie rzeczy dowolnym miejscu (również w miejscach publicznych).

Dzięki temu otoczenie oraz nasi najbliżsi nie muszą cierpieć z tego powodu, że palimy. Papieros elektroniczny jest droższy, niemniej jednak to wydatek jednokrotny – potem kupuje się tylko liquidy, właśnie dlatego koszt „eksploatacji” jest dużo niższy – przetestuj części do e papierosów. Na dodatek wkłady mogą być smakowe, w następstwie tego jesteśmy w stanie sobie palenie urozmaicić. Palimy kiedy pragniemy oraz gdzie pragniemy – zimą nie jesteśmy przymuszeni na wychodzenia na dwór czy na balkon – nasze palenie nikomu albowiem przeszkadzać nie będzie. Jakie są niedociągnięcia oprzyrządowania?

Przede wszelkim elektroniczny papieros potrzebuje ładowania i to regularnego. Kiedy wyjdziemy w domu, nie możemy sobie kupić kolejnej paczki w kiosku, tak jak w przypadku papierosów standarowych. Urządzenie i powiązane z nim akcesoria należy także co jakikolwiek czas czyścić. Pomimo to, opłaca się – nasze włosy nie śmierdzą, skóra się nie psuje, a ubrania nie są przesiąknięte niemiłych zapachem. E-papierosy są więc zdrowsze! Dla tych, którzy chcą palenie rzucić to okazja, by rozpocząć się odzwyczajać od nikotyny… W niektórych miejscach najzwyczajniej w świecie nie wypada palić oraz wypada posiadać świadomość, iż zawsze będzie to źle odbierane. E-papierosy nie zostaną prawdopodobnie zabronione, ale ich miłośnicy muszą spodziewać się bariery dostępu do towarów oraz zakazów e-palenia w co niektórych miejscach.