Cechy charakterystyczne bramek obrotowych wysokich udostępnionych w Stopcontrol kupujący mogą poznawać, przeglądając konkretne modele na witrynie internetowej. Dodatkowo, mogą też korzystać z rad doświadczonych ekspedientów. W Stopcontrol zatrudnieni są eksperci, jacy dokładnie będą wsłuchiwać się w oczekiwania klientów i na tej podstawie dobiorą model bramki spełniający wszystkie wymagania związane z kontrolą dostępu na wybranym obszarze albo w okolicy konkretnego budynku.

Wysoka jakość wykończenia, jaką mają bramki obrotowe wysokie motywuje do zakupu. Mechanizm obrotowy w tej kategorii bramek wyznaczają trzy skrzydła wykonane ze stali nierdzewnej albo cynkowanej. Typ wykończenia obudowy kupujący mają możliwość wybierać spośród 3 gatunków stali. Poza dwoma zaprezentowanymi jest to także stal malowana proszkowo.

Będąc zdecydowanym na trzecią możliwość, wybiera się dowolny kolor z palety RAL. Bramki obrotowe wysokie mogą być stosowane w środku budynków, jak i na zewnątrz. Ergonomiczny kształt wszystkich bramek pozwoli na płynny ruch skrzydeł przy zachowaniu niedużej przestrzeni. Wyraziste piktogramy nawigacyjne umiejscowione są na dobrze dopasowanej wysokości, wobec czego abstrahując od wzrostu, każda osoba może zobaczyć wyświetlającą się sygnalizację. Mechanizm obrotowy w bramkach ma układ jaki wspomaga ruch ramion, jaki po wprawieniu skrzydła w ruch wpłynie korzystnie na obrót do pozycji wyjściowej.

Układ ma dodatkowo blokadę ruchu wstecznego, jaka uniemożliwia przechodzenie w przeciwnym kierunku niż ustawione jest urządzenie zewnętrzne. Działanie bramki można w prosty sposób skonfigurować, gdyż mają prosty w obsłudze panel sterowania. Przeglądając szczegółowe dane techniczne każdej bramki można łatwiej wybrać typ jaki odpowiada wykazywanym oczekiwaniom. Główne zalety bramek obrotowych wysokich to: jakość, estetyka, użyteczność, bezpieczeństwo oraz maksymalna ergonomia. Kupujący mogą liczyć na obsługę posprzedażową, czyli serwis, gdy mechanizm bramki nie będzie funkcjonował dobrze.