Bramki obrotowe wysokie oferowane w Prokontrol doskonale sprawdzą się w celu zapewnienia bezpieczeństwa w przejściach dowolnego rodzaju. Taki rodzaj jest często zastosowany w kontrolach wejść w miejscach, jakie nie wymagają nadzoru a także zaangażowania pracowników ochrony. Bramki takie mogą być wykonane w wersji pojedynczej albo podwójnej, z dwiema opcjami rotorów 3 – oraz 4 – ramiennych. Nad przejściem znajdują się innowacyjne piktogramy LED RGB, jakie poinformują użytkowników o stanie urządzenia.

Przykłady zastosowań dla elementów takich jak bramki obrotowe to: kontrolne punkty biletowe, lotniska, porty morskie, przejścia dla upoważnionego personelu, punkty dostępu w obiektach chronionych, punkty kontroli biletów w dowolnych obiektach kulturalnych, w płatnych toaletach oraz w obiektach sportowych. Charakterystyka każdej z bramek umieszczona jest na witrynie Prokontrol. Konsumenci, jacy zapoznają się z wszystkimi opisami będą zorientowani, jaki model spełnia ich oczekiwania pod względem obiektu przed jakim bramka ma się znaleźć. Mechanizm obrotowy w takiej kategorii bramek dyktują skrzydła zrobione ze stali nierdzewnej lub cynkowanej. Rodzaj wykończenia obudowy kupujący dobierają spośród różnych gatunków stali. Bramki obrotowe wysokie mają charakter uniwersalny i mogą być zastosowane w środku budynków, jak i na zewnątrz.

Ergonomicznie przemyślany kształt pozwala na płynny ruch skrzydeł przy zachowaniu niewielkiej powierzchni. Piktogramy nawigacyjne ułożone są na dobrze dobranej wysokości, czyli nikt nie ma problemów z ich odczytaniem. Blokada ruchu wstecznego, uniemożliwia przechodzenie w odwrotnym kierunku aniżeli zaprogramowane jest urządzenie zewnętrzne. Działanie bramek można modyfikować, ponieważ mają prosty w obsłudze panel sterujący. Sprawdzając dokładne parametry od razu zauważa się główne zalety bramek obrotowych wysokich. Są nimi: jakość, estetyka, praktyczność, bezpieczeństwo i maksymalna ergonomia.