Ergonomiczność to najważniejsza cecha foteli biurowych sprzedawanych przez markę Fotelove. To stricte fotel biurowy ergonomiczny wpływa na bezpieczeństwo oraz wygodę pracowania. Dostosowanie określonego fotela do pracownika powoduje, że będzie on lepiej wypełniał nadane mu zadania. Pracowanie przy komputerze wiąże się z wystąpieniem takich schorzeń jak ból pleców, albo napięcie mięśni. Z tego względu świetnym wyjściem jest dopasowanie fotela, dzięki jakiemu można czuć się świetnie.

Tym bardziej, gdy w pracy spędza się dużo godzin. Jeżeli fotel ma w dodatku certyfikat wyrobu medycznego, to tym bardziej warto przyglądać mu się bliżej. Oznacza to, że skonstruowany on jest tak, żeby odciążyć plecy w czasie długiej pracy siedzącej. Ze względu na to, że pracownicy mają różny wzrost oraz wagę, to pracodawca powinien zakupić fotel, jaki posiada możliwość wyregulowania głębokości siedziska a także regulowane w pionie podłokietniki. Dobrze będzie również zwrócić uwagę na możliwość wyregulowania siły nacisku oparcia na plecy oraz na mechanizm synchronizacji. Wtedy w czasie regulowania oparcia siedzisko samodzielnie przystosuje się do pracownika. Wygodnym zastosowaniem jest też zastosowanie zagłówka, umożliwiającego zmniejszenie odczucia bólu w karku albo w szyi. W Fotelove można kupić innowacyjnie zaprojektowane modele, obejmujące możliwość regulacji wysokości zagłówka a także jego kąta odchylenia.

Ergonomiczny fotel każdorazowo dostosuje się do użytkownika. Należy skierować uwagę na parametry takie jak: wysokość, funkcjonalność a także ogólna wygoda wynikająca z korzystania z fotela. Design jest także nie bez znaczenia, podczas gdy danej osobie będzie zależało na tworzeniu spójnej aranżacji w biurze. Istotnym czynnikiem są podłokietniki. Wpływają one na dobre ułożenie ciała. Stopy pracownika powinny zostać bezwzględnie ułożone na podłodze, a kolana muszą być ugięte pod kątem dziewięćdziesięciu stopni. O tym trzeba wiedzieć.