Chwilowo niezmiernie legendarnym typem okien, które w szeregu przypadków wybierane są przez kontrahentów, są okna z plastiku, popularne także, jako okna PCV. Oczywiście okna te mają swoje wady, jednakowoż istnieje w ich budowie i funkcjonowaniu ogromna ilość zalet, o jakich warto tutaj wtrącić. Nim, wobec tego zdecydujemy się umieścić okna PCV we własnym mieszkaniu, najodpowiedniej jest poznać ich wartości, dzięki czemu decyzja będzie o wiele łatwiejsza do podjęcia. Jednym z przemożnych walorów okien z plastików jest to, że są odporne na niszczące wpływy atmosferyczne, a też odporne na działanie grzybów i owadów.

Dodatkową ich cechą jest również wysoka odporność. Dzieje się tak, że pomimo krótkiego okresu ich istnienia na polskim rynku, już od ponad trzydziestu lat funkcjonują oraz cieszą się gigantyczną renomą w Niemczech. Cechą szczególną okien z PCV jest też to, ze są niezwykle szczelne, w następstwie tego też nie żądają konserwacji, inaczej malowania ochronnego.

Oprócz tego takie okna można trwale wyginać, nie są one palne, wobec tego też uważane są za bezpieczne w codziennym użytkowaniu. Tu techmaprojekt.pl – okna pcv warszawa mają kolosalną ilość zwolenników, jacy ochoczo umieszczają je w swoim mieszkaniu. Taka sytuacja nie świadczy jednak, ze okna te pod każdym względem są pozbawione wad. Jedną z zasadniczych wad, którą posiadają okna stworzone z plastiku, jest fakt, że mają one wielką wrażliwość, na jakość montażu. Dzieje się tak, właśnie dlatego, że trudno je osadzić w murze, albowiem w wyniku nieumiejętnych działań ma prawo dojść nawet do pęknięci szyb. Na dodatek wadą okien z plastiku jest także to, ze posiadają rozległą rozszerzalność, termiczność, i w wielu przypadkach zdarza się, iż cechują się występowaniem ukrytych wad produkcyjnych.

Z tego także względu w tym typie okien zdarzać się mogą przebarwienia, rysy i inne niedoskonałości. Oprócz tego mamy tu do czynienia z kolejną wadą, jaką jest znaczący ciężar ram okiennych. Ciężar ten wynika z zastosowania ciężkich stalowych wzmocnień, a wiele osób narzeka na brak możliwości naprawy okien, które zostały już zamontowane. Nieraz ze względu na dobrą szczelność, lecz słabą przy tym wentylację skrapla się na owych oknach woda.