Poważające się firmy, lokują w sieci próbki dyspozycji swoich ludzi. Są to tak zwane port folia. Posiada je każdy właściwy fotograf weselny. Wolno podziwiać sztukę, jaką tworzy na co dzień. Niewątpliwie bezpłatnie. Ostatnimi czasy pojawia się tez wiele wydawnictw, jakie intrygują zdjęcia weselne. Pragną je zamieszczać na łamach miesięczników oraz kwartalników, żeby zareklamować uzdolnionych robotników połączonych ze wszystkim tym, co niesie za sobą fotka ślubna.

Czarodziejskie chwile drukowane na śliskim, kolorowym papierze, zachęcają potencjalnych kontrahentów do zamawiania usługi. Pasjonaci tego rodzaju fotografii są gotowi płacić nawet wielkie sumy pieniędzy, by mieć na własność parę ślicznych fotek z panną młodą w tle. Nie chodzi o to, by ludzie oraz miejsca były wyszukane, kunsztowne.

Sztuka jest z materiału nieelastycznego, nie fotogenicznego wyczarować setki odbitek, które będą miały w sobie impuls – tu pomoże fotolustro. Spowoduje to chęć powracania refleksami do przeszłości, poprzez oglądanie starych ślubnych fotografii. Zamiłowania nadają sens życiu. Dzięki nim staje się ono kolorowe oraz barwne. Fotograf ślubny to ma obowiązek być zdecydowanie ktoś z intensywną pasją. Powinien interesować się kształtami, barwami, strukturą papieru. Modernizowanie obiektywu powinno kojarzyć mu się z czymś co sprawia mu przyjemność, czyli z pracą. Zdjęcia ślubne to dla wszystkich osób istotny temat. Bez względu na to, czy są oni uwiecznieni, czy jedynie stali z boku, jakkolwiek łączy ich emocjonalna więź z bohaterami szczęśliwego dnia.

W żadnym wypadku nie jest proste utrwalić moment, w którym goście sypia ziarenkami ryżu na szczęście, lub kiedy jakaś pani w trzecim rzędzie ławek kościelnych chlipie wzruszona. Fotografia ślubna potrzebuje wprawnego oka i refleksu. Kiedy nie ma się do tego cierpliwości, lepiej w żadnym razie się za to nie zabierać. Z jednej kwestii całe otoczenie i wygląd pary młodej jest ważny, z drugiej jednakże, to fotograf uczyni, czy widz ujrzy piękno czy brzydotę. Na zdjęciach można zobaczyć uczucia, jeśli zrobi się je w dobrym miejscu i czasie. Właśnie dlatego właśnie, żeby dogłębnie obserwować potrzeba pasji.